| Madutzaaa67 a întrebat:

Heyaa:*laughing)...Heii TPU vreau si eu niste statusuri...dar vreau ceva mai special.Nu vreau statusuri care le gasesc pe toate site-urile.

Răspuns Câştigător
| FlameHaze a răspuns:

Cel care îti e cu adevarat prieten nu te va pune sa alegi între 2 persoane la care tii. -
Desi am fost trista de prea multe ori, am reusit sa transform alb-negru in culori.
Viata poate fi înteleasa numai privind înapoi, dar trebuie traita privind înainte.
Stiu ca a fost doar o iluzie da’ ce sa fac, o fac din nou si din nou fara resentimente
Daca ai destula rabdare poti sa muti muntii din loc, dar daca ai destula inteligenta zbori peste ei, ca e mai simplu.
Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tau.
Cu dra­gostea omori timpul, cu timpul omori dragostea.Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.
Cuvintele sunt ca si cheile. daca le folosesti pe cele potrivite poti deschide multe usi!

Pe cine ai lângă tine acum, tu să bagi de seamă că dacă dispare mâine! Ai să vezi ce mult înseamnă; x!
• Am învăţat să suport • Viaţa e grea • Dar nu suport un trădător • Asta-i boala mea •
• Am invăţat să respect • Ea respectă doar banii • Eu am invăţat să lupt singură • Ea e zero fără tati şi mami •.
Candva, o sa te-ntalnesc, m-ajuti?
Nici tu nu esti ca ei, nici ca mine nu sunt multe. ♥.
Am sufletul în mâna ta tu trebuie doar să-l creşti…viaţa are gust plăcut atunci când ştiu că mă iubeşti…
Dacă aş putea să rearanjez alfabetul, aş pune tu şi eu împreună.
Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!
Stii bine ca nu ai cum sa`mi faci fata.La tine in cap, prognoza meteo arata ceata!
Trebuie sa pui in lada vechea masca trista si sa uiti de cheie. Maturizandu`te din lacrimi nu te face mai femeie!
Stii draga? Iubitul meu se respecta. Are langa el o blonda aproape perfecta!
Vreau sa stii ca n`am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult!
Taci! E un cuvant potrivit pentru tine. Inchide`ti gura! Stapaneste`ti ura!
Aşa e în viaţă, ştii, pe toate le plăteşti!
Si ce crezi că dacă ai să pleci in altă parte nu o să dai peste oameni răi?
Peste tot sunt oameni invidiosi care vor să iti facă rău!
Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea…Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.
Dacă eu pot schimba atât de usor zâmbetul oamenilor, de ce nu îl schimba nimeni şi pe al meu?
Mi’e dor de …nu mai conteaza. OoRgOoliul meu nu se mai pateaza!
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Si mi-as dori sa mor, macar o zi, sa vad cine mi-e aproape!
Zambetul e cea mai puternica carioca pentru a-ti colora viata ♥!

Suflet de copil..lacrimi de adult…:; x si esenta tare…asta e fetita care te a ridicat mereu in picioare.

Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc, spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi….

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata.

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi.

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. –

" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand.

Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…

Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… "

» " Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa…

Relatiile bune nu se nasc asa. pur si simplu.
Relatiile bune înseamna timp, rabdare si doua persoane care vor cu adevarat sa fie împreuna

Nimeni nu îti poate da ceea ce-ti refuzi singur, dar nici nu-ti poate lua ce pastrezi în suflet!

Partea proasta e ca investesc prea multe sentimente si dupa ma uit la ele cum putrezesc si devin regrete.

Azi am înteles ca oamenii nu se întorc niciodata înapoi. Si daca se întorc, nu mai sunt la fel.

Cel mai usor lucru în viata este sa iubesti pe cineva.

Dar cea mai grea parte este sa gasesti pe cineva care sa
te iubeasca la fel de mult!

Daca toata lumea ma vorbeste si numele meu e pe buzele tuturor……..cred ca am insemnat sh insemn ceva pentru ei….:*

Invat sa ma protejez de cei care in timp ce ma tradau imi urlau CREDE-MA!

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Stiu cum sa ascund lacrimile stiu cum sa zambesc atunci cand inauntrul meu totul se prabuseste stiu sa plang razand si prietenii adevaratzi vor observa tristetea din ochii mei dar cei ce se prefac se vor preface in continuare si eu le voi raspunde avand aceeasi valoare

O prietenie trece si prin foc…daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleaca

Totii care`si spun in minte "am un prieten/adevarat/a".se mint singuri!

PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine.

Priteni adevati exista trebuie doar sa stii sai gasesti

Un cerc de prieteni nu-l faci cu compasu un cerc de prieteni il afc c grija si cu atentie dar prieteni falsi nu-si dau seama

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste!

Cand te gandesti ca i multi prietenii. intro clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

←♥→ Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si ca doar intro secunda poti sa o pierzi←♥→

←♥→ Nu conteaza ce spui tu despre mine. Conteaza ca pe mine nu ma intereseaza ce spui tu←♥→

Fereste-ma, Doamne, de prieteni, ca de dusmani am eu grija!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor….

Complimentele tale nu ma ridica..criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu..nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot..sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fi ranit. iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot dar amintirile sunt mereu in inima ta aducantu-ti aminte ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta…

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost……tongue

←♥→MeReU … Vi Si PLeCi … Fara sa vrei … POaTe Ma RaNeStI …. Lasa Ca a VeNit tImPUl SaMi Vb←♥→

←♥→Nu Te caut nu TE SuN …. Nu cA sa ma rAzBun ….
Doar pT SiMpLu FaPt Ca te ubEsC …. J nu vReAu SaTi aRaT←♥→

←♥→ToTuL e RiScAnT …
Te UbEsC ….
Doar Pe TN … [:X]
IaR ToTuL … DeViNe PiCaNt ←♥→

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

←♥→Fetele dulci sunt facute din miere si dulceata, iar fetele rele din J&B si gheata←♥→

←♥→Lumea in care ma invart… va ispiti mereu… si poate voi gresi din nou… Eu nu fur inimi… LE PRIMESC CADOU!←♥→

←♥→Uita-te atent, nu insistent … priveste dar nu atinge … te pot respinge … viseaza … doreste … oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

1 răspuns:
| ℓαυяα a răspuns:

- Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti! ❤

- Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine!

‎--> Traieste fiecare clipa din viata ta pentru ca doar una avem. ♥

--> Bich, spre deosebire de tine eu nu fac poze de la gat in jos sa-mi arat doar formele

Doar ascult`o, priveste in ochii ei, strange`o in brate si crede in ea

Traim intr-o lume mult prea dura. Care nu gandeste atunci cand fura. Un vis inocent; o3 Dintr-o inima pura ♥

»Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi,
dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi. ♥.

Si ochii nostri spun ceea ce gura nu are curaj sa spuna; x

Viata nu ne invata sa fim puternici, ea ne obliga!

Stii cum zic: amintirile raman acolo... Sufletul plange cand inima ramane solo

→ Momentele frumoase nu le simţi atunci când le trăieşti, dar le regreţi atunci când ţi le aminteşti.

In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine..."

; ~ cine te iubeste cu adevarat... te accepta asa cum esti! stie ca nu esti perfecta, dar simte bunatatea si sinceritatea ta ♥

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună. Te face să te simţi cel mai puternic când o ţii de mână.

Hrăneşte-mi visele, că eu ţi le creez, ţi le-mplinesc dacă alegi să mă pastrezi...

❤ Cateodata doar un simplu zambet aduce fericirea. ☻ Asa ca zambeste!

Zambeste chiar de doare! Zambeste Zambetu'i mai tare! Nu plange totul are scaparare.Gaseste cheia la orice incuietoare!

Sa fim sinceri! k si tie iti place! daca nu ti.ar place...ai lasa.o in pace!

»Deși cresc... uneori îmi dau seama că în mine se află tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua. ♥

Sunt femeie Nu regret Viata nu`i perfecta Dar e viata mea Si o pretuiesc.`

`De ce Dumnezeu a creat barbatul inaintea femeii?``Intotdeauna faci o schita inainte de o opera desavarsita`

Fiecare poveste are un sfarsit fericit.iar daca nu este fericit...inseamna ca nu s`a sfarsit! ♥

→ Vrea doar sa iti arate cat de mult te iubeste =p~ Sa fii zi de zi langa ea! asta isi doreste :*

Poate chiar stii ce zic Sau poate o iei in gluma. Da' sunt legata de tine, exact ca un creion de guma

Uită.te în ochii mei. Zâmbeşte puţin! Fă-mă să nu regret, că eşti băiatu' la care ţin!

Şi-acum îmi spui; "Ce se-ntamplă, micuţo, cu noi? Plini de iubire cândva, acum atât de goi "

Nu vreau explicaţii! Că mi se par cele mai penibile conversaţii.

Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine!

Nu e în toate minţile, e doar în mintea taa ♥

Mă tot calci pe nervi, zi şi noapte, întruna, în ultimul hal. Dar sunt topit după tine complet paradoxal.

♥ Ia-mă de mână şi hai. Să fugim în colţul nostru de rai.

‎- Unele peroane sunt atat de false incat, daca te uiti pe spatele gatului lor, scrie : " Made in China "!

♥ Şi se-ntreabă " Fata asta zâmbeşte aşa mereu? ". Iar ea-i răspunde " Întotdeauna, nu mereu! "

♥ Deja eşti la vârsta în care nu mai auzi şi nu mai vezi. Iubeşti, ţi-e greu să tolerezi.

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Am renuntat la mine pentru noi. acum viata mea e pe locul 2.

Si e firesc. Am invatat sa plang inainte sa-nvat sa zambesc.

Decat nimic, mai bine plina de vise ca speranta n`a murit!

• Peste Orice suparare as da, as rade in fata ta sa nu simti durerea mea

●Tai-o, pleaca, cara-te, dispari, zbori, sterge-o, calc-o, evapora-te, mori, da-ti foc, fa-te scrum.

• Ma gandesc foarte serios sa plec. Dar sunt persoane care O sa imi lipseasca. •

E doar o fatã, n-are nimic special. Are zile în care aratã ca naiba si zile în care aratã extraordinar!

•Toţi promitem să uităm, dar efectiv nu o facem!; x

Iti amintesti cand ne certam, te enervai.Dar a 2 a zi ma iertai. ♥

Prietenii din copilarie, raman mereu prieteni!

Şi spuneai :"Dă vina toată pe mine pentru tot, o s-o iau pe toată.

Să fii tu fericită, să nu te simţi vinovată!"

Ai minţi, gagica te prinde. Ştie tot, asta te surprinde.

Mi-e dor, mi-e dor de privirea ta. Mi-e dor, mi-e tare dor de ea...

Închid ochii şi oftez, şi văd cum te-mbrăţişez

Mi-a spus că va suna, dar totuși n-a sunat. Am încercat să sun eu dar suna ocupat!

El: Care e visul tău?
Ea: Să mă sărute cineva sub ploaie ♥. Al tău?
El: Să înceapă ploaia ♥.

Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu! Unde?
Ea: În inima ta ♥.

Înainte fetele găteau ca mama. Acum beau ca tata ♥.

#Şi le spune tuturor că-s o târfă. De ce? Pentru că nu m-a putut face femeia lui!

De ce tot taci şi te prefaci? Nu recunoşti că tu mă placi! Nu are rost să te fereşti, sau ţi-e teamă să iubeşti ♥?

♥ Am trecut împreună printre multe nopţi pierdute. Chiar dacă între noi s-au băgat mulţi si multe.

‎#Ce bună-i puştoaica deşi are 14 ani, face mare scandal pe-aici printre golani

#Îmi aduc aminte de vara ce-a trecut, cu prietenii mei seară de seară-am petrecut. Nu în cluburi sus pe cuburi, şi pe bănci de pe la blocuri. Mâncam seminţe şi-ascultam muzica tare, şi ne rugau vecinii să le dăm ascultare. Să nu mai ţipăm şi să stăm cuminţi, dar noi tot mai tare zbieram, prietene, te simţi?

El: Vrei să te măriţi cu mine?
Ea: Ai apartament?
El: Nu
Ea: Ai BMW?
El: Nu
Ea: Salariu ai?
El: Nu am salariu dar.
Ea: Niciun dar! Cum pot să mă mărit cu tine când nu ai nimic din ce îmi doresc?
El pleacă bolborosind: Am o vilă la munte, una la mare, una în Caraibe şi ea îşi doreşte un apartament? Am Porche, Ferrari şi Mercedes. E nebună, de ce să mai cumpăr şi un BMW? Şi de unde salariu dacă eu sunt bancher?

#Pare inocentă da' privirea-i una periculoasă. Te face să uiţi că te-aşteaptă alta acasă.

‎#E brunetă de'aia gen, nebună, perversă, focoasă. Să nu cumva s-o laşi că-ţi dă foc la casă!

Mi-aduc aminte când te-am cunoscut. Erai frumos, ce mult mi-ai plăcut! A fost iubire la primul' sărut. Eu te iubesc cum n-am crezut.

Dragoste şi interes, pe-amândouă le-am ales. Mă iubeşti? Nu poţi plăti? Nici eu nu te pot iubi!

Pe ea o ai adânc înfiptă-n inimă, şi tot pentru ea ai face crimă! ♥

Băieţii trebuie ţinuţi în puf.
Puff o palmă, PUFF un pumn!

El: Vrei să te căsătoreşti cu mine?
Ea: Da! Dar nu ştiu să gătesc, să calc, să spăl
El: Vreau să fii soţia mea, nu servitoarea mea ♥.

N-ai sa auzi din gura mea:"Te iubesc. Te ador." Iti voi oferi in schimb doar cuvinte ce dor.

Vezi`;-? lumea` e` a` mea`;">, nu conteaza`[-x cati` 0` vor`;-j!

In` fiecare` zi` alta` poza`;;], in` fiecare` zi` alt` zambet`, in` fiecare` zi` alta` privire`;>, dar` intotdeauna` acelasi` copil`!; o3

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` normal`x_x, dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x.; x!

Si`;>. El`; x mereu` 0 s-o iubeasca` chiar` daca` Ea`; xx atunci` i`a gresit`;-"

Lasa-i pe` ei` sa` creada` ce` vor`;-j!

Era` în` zori` când` în` braţe` ti-am sărit` zâmbind`; xx!

Nu` poti`, iei` foc`, de` tot`, Nu` pot` sa `ma` abţin`, deloc` Nu` s orb,` tu `esti` bună` de `tot` =pe~!

Si` tot` ce` mai` poti` face`;;] este`;>. s-o privesti`!