| MariaAlexandra2004 a întrebat:

HeyTPU! Eu vreau sa fac revelionul acasa, dar inainte vorbisem cu cateva fete sa-l facem la o prietena acasa. Puteti sa-mi dati cateva motive sa nu mai fac revelionul cu ele?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Buna stimat utilizator, as vrea sa iti spun ca raspunsul la intrebarea ta este foarte simplu. Daca nu doresti sa mai faci revelionul cu ele ai urmatoarele variante:
- sa le spui adevarul
- sale spui ca a intervenit o problema de familie si nu poti sa mai vii si iti ceri scuze
- sa le spui ca nu te simti prea bine
- sa le spui ca tocmai a venit o ruda din strainatate si nu ai mai vazut-o demult
sa le spui ca vor ai tai sa stea cu tine de revelion fiindca plecati undea

Sper ca te-am ajutat, mult succes.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai vrea asta laughing In fine. Pur si simplu spune-i ca nu te lasa ai tai ca vor sa mergeti impreuna la ceva rude.

| darrio2007 a răspuns:

Spui că esti racită. Oricum, faptul ca nu vrei sa petreci cu ele inseamna un pas inapoi pentru socializare. Care, in timp, te va afecta. Lipsa de prieteni.

| MariaAlexandra2004 explică (pentru darrio2007):

Care e problema ta cu prietenii mei?! Nu am vrut sa fac revelionul cu ele si am ales sa-l fac cu mai multi prieteni, printre care si baieti, nu doar cu 3 fete

| darrio2007 a răspuns (pentru MariaAlexandra2004):

Problema mea? Este problema ta ca nu voiai sa il faci cu ele.

| MariaAlexandra2004 explică (pentru darrio2007):

Dar care e problema ta legata de cat de sociabila sunt eu?! Lipsa de prieteni?! Eu am destui prieteni adevarati!

| darrio2007 a răspuns (pentru MariaAlexandra2004):

Bravo tie. Daca spuneai de la inceput asta, nu mai comentam.

| BlackRose03 a răspuns:

-sa le zici ca o ruda a avut parte de un accident;
-sa le zici ca vrei sa petreci revelionul cu iubitul care ti-a pregatit o surpriza speciala;
-sa le zici ca te simti rau;
-sa le zici ca ai fost invitata la o petrecere cu toata familia;
-sa le zici ca mergi in vizita la bunicii tai la tara;
-sa le zici ca pleci pentru cateva zile in strainatate;
-sa le zici ca te-ai certat cu un bun prieten si nu esti in stare sa petreci;

| Face0ff a răspuns:

Daca vrei sa mergi, du-te
Daca nu vrei, nu mergi
Le zici adevarul daca chiar is prietene vor intelege. Daca nu, bafta.