| Popescu297432 a întrebat:

Heyy Buna Sera Ma Numesc Gabi si Anu asta fac 17 ani mai Precis peste 20 de zile laughing) Oke Eu am doar 5 clase si vreau sa intru in Santierul Naval Lacatus Mecanic Ma primeste La cursul de Calificare cu 5 clase? Sau macar ce curs pot face cu 5 clase in Santierul Naval Vreau sa Am si eu O Meserie Daca Scoala nu mia Placut Mentionez Merg si la Scoala sunt Clasa a 6 La F.R O saptamna ma duc una stau acasa vreau sa fac 8 clase si sa si muncesc in timp ce fac Scoala! As fi recunoscator daca m-ar ajuta Cineva! Ma scuzati daca am avut greseli Gramaticale Numai Bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cite stiu eu, pentru cursurile de calificare trebuie sa ai cel putin 8 clase. Dar tinind cont ca urmezi scoala, poate se va face o exceptie. Merita sa mergi la ei si sa intrebi. Ma intreb insa daca vei avea timp si de scoala si de cursuri; sau scoala si serviciu. Eu iti doresc mult succes!

| Snowfall a răspuns:

Pai du-te si intreaba ce iti trebuie pentru a te putea angaja la ei, asa vei fi sigur. Oricum eu te-as sfatui sa pui scoala pe primul loc fiindca dupa ce o termini vei avea mult mai multe posibilitati de angajare. Succes!