| Angelescu_Madalina_1996 a întrebat:

Heyy. stiu ca e o intrebare prosteasca dar.
Plac un baiat si sunt 'aproape sigura' ca si el ma place.
De ce ii este atat de greu sa recunoasca? straight face

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Stai sa inteleg si eu...
Tu il placi, el te place, dar astepti totul de la el, pentru ca. deh, el e baiat?
Cata frica poti sa ai, sa spui cuiva ca-l placi, de parca ar fi ceva incredibil de riscant, si cat de...
Ok, ma abtin, si incerc sa explic fara sa spun fix ce gandesc, ar trebui sa mi se stearga intrebarea.
N-o sa vorbesc acum frumos, doar ca sa primesc o amarata de funda din partea ta, nu prea-mi pasa de asta.
Si prin vorbit frumos nu ma refer la insulte.
Sa astepti ceva, din partea unei persoane, cand poti la fel de bine sa faci si tu acel lucru, denota ceva:
1. Frica, ipocrizie, si o minte slaba.
2. Istetime, si inteligenta.
Acum, le explic pe amandoua, de fapt doar pe prima, pentru ca a doua e imposibila sa fie, daca era, acel baiat deja stia ce simti pentru el, erai impreuna cu el daca si el simtea la fel, insa asteptai ceva de la el, si vroiai sa-l testezi, dar e evident ca nu este asa.
Barbatii ar trebui sa faca mereu prima miscare?
Ok, femeile ar trebui sa stea mereu in bucatarie...
Discriminator, nu?
Ei bine e cam acelasi lucru, dar formulat mai frumos, si bazat pe faptul ca e ceva usor...
Conteaza ca e ceva usor?
E ca si cum ai spune ca eh, voi fetele sunteti prea bune sa faceti asta.
E o prostie, prin care 90% din fete pierd anumiti baieti ok, si prostie prin care si baietii pierd fete.
Si apoi, vin aici, sau pe alte site-uri, sau suna prieteni care sunt complet dezinteresati in a-i ajuta, sa se planga, sa se smiorcaie, ca vai, ala s-a dus cu alta, sau aia cu altul.
La varsta ta, ar trebui sa gandesti putin mai deschis, si sa inchizi televizorul ala, sa pui mana sa citesti putin, si sa vezi cam cum sta treaba cu chestia asta, cel putin daca nu vrei sa fi inca o bucatica buna pentru majoritatea panaramelor si porcilor din lumea asta.
Ni Annnnne nu are dreptate.
Este orgolios si timid? Daca nu recunoaste, e un fraier?
Dar tu ai recunoscut?
Tu te-ai dus la el sa-i spui?
Astepti ca totul sa ti se dea pe tava, de parca n-ai putea si tu sa incerci, doar te iei dupa prostii care-ti zic ca nu e frumos, si ca barbatii ar trebui mereu sa faca primul pas.
Singuru care au dreptate aici, sunt albastrualb77 si rAnk.
Nu prea-mi pasa daca ti-a placut raspunsul meu, nici n-am vrut sa-ti placa, am vrut doar sa iti spun pe fata un adevar, pe care nu multi l-ar fi spus, nici aici, nici in realitate.

| albastrualb77 a răspuns:

Dar tu ai recunoscut?

| SabinaRsT a răspuns:

Este orgolios sau timid, vorbeste cu el si spune-i ceea ce simti si daca nu va recunoase ca si el simte acelasilucru pentru tine inseamna ca este un fraier. Bafta!

| n0matterman a răspuns:

L-ai intrebat macar? Sau inca astepti sa vina el direct sa ti-o spuna?

| Dariusuu a răspuns:

Nu mai aștepta să-ți spună, dacă tu nu-i spui atunci nu te aștepta la nimic din partea lui.Sunteți doi orgolioși, și acum te întreb, care se va trezi primul?

Să ai grijă de tine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa fi sigura ca ai cunoaste sentimentele celuilalt mai bine decat el insusi.Si nu poti forta pe nimeni sa simta ce vrei tu.

| Own3r a răspuns:

Probabil ii este rusine, iar el nu stie ca tu-l placi