| Dariadaria14 a întrebat:

Heyyy, buna! E normal ca la 14 ani jumate sa ai 1.65? Mama are tot 1.65 si tata 1.70-1.75 si eu de la un timp nu am mai crescut. Stiti vreo modalitate sa ma inalt mai mult in afara sa joc baschet sau volei? FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| TURB0X a răspuns:

Ești fată?
Să știi că 1.65 e numai bine, 1.65 e înălțimea medie a unei femei ajunse la maturitatea.
Iar oricum băieților în general nu le plac fetele înalte.

Dar cred că vei mai crește maxim 5 cm cum ai numai 14 ani.
Doar un endocrinolog poate să-ți spună cu exactitate ce să faci să mai crești.

3 răspunsuri:
| julia5454 a răspuns:

Nu, esti cam scund pentru varsta ta, la fel ca parintii tai. doar prin sport poti rezolva aceasta problema,

| Dariadaria14 explică:

Da sunt fata, si tare faza ca baietilor nu le plac fetele inalte (Turbox) eu credeam ca a fix invers

| Ripley a răspuns (pentru Dariadaria14):

In functie de preferintele baiatului unora le place si altora nu laughing referitor la inaltimea ta e ok, referitor la inaltat, in afara de sport nu exista alte solutii ca de existau toata lumea era inalta