| anonim_4396 a întrebat:

Hi all :* am inceput si eu cariera de fotomodel si as avea si eu niste intrebari.
1. Vreau si eu niste idei pentru a avea un ten curat si fin.
2.Cum sa ma ingras si eu sanatos si "uniform" adica sa nu se depuna grasime sau sa am o burta cat mos craciun laughing. As cam avea nevoie la picioare deoarece sunt cam subtiri si nu imi place cum se vede cand port fusta( ma rog cand ies afara nu port fuste scurte chiar daca le iubesc:X, port doar pantaloni sau fuste pana la genunchi) si am paranteza si nu imi place cum se vedesad
3. Daca am 1.60 si 39-40 kg vreau si eu niste imagini cu haine pentru a purta atunci cand va fi sa fac poze. Tinuta de zi, tinuta de seara si costumul de baie.
4.Am fata ovata, ochii caprui si parul saten si lung pana la mijloc si as vrea si eu o coafura la moda. Aveti ceva idei si poze?
Multumesc mult :* O sa dau fundita pentru cele mai bune idei:*

Răspuns Câştigător
| emillie a răspuns:

1. 60 si 40 de kg? Ar trebui sa te ingrasi serios ...macar 2-3 kgwinking
Sa incerc macar sa-ti raspund la intrebari:
1) Curatare, exfoliere, hidratare, masti.
2) Sanatos si uniform nu prea ai cum, te ingrasi peste tot si in acelasi timp faci si abdomene daca nu vrei sa iti creasca burta.Lucrezi partea care vrei sa-ti ramana la fel cel mai mult, desi sa faci sport pentru toate zonele, pentru ca te vei ingrasa.frumoshappy.
3) Imagini nu am de unde sa-ti dau, dar poarta ceva care sa te avantajeze, in orice caz.
4) Ai incercat sa ti-l ondulezi?

3 răspunsuri:
| simona_6231 a răspuns:

Sti ca am mai vb despre subiectul modelling... dar chiar esti sigura pe tine cand spui cariera de model? Cariera de model e cand ajungi la un nivel si poti aventual sa iti alegi si clienti cu care sa lucrezi.Sincer chiar as vrea sa stiu la ce agentie te`ai dus dus si te-a acceptat de zici ca ai 1.60...Cat despre fuste poartele nu te mai gandi ca nu iti sta bine, important e sa te simti bine in corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt model, sunt fotomodel si acolo stiu ca se accepta o inaltime de minim 1. 60.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@emillie-de fapt nu am 1. 60 ...am 1. 55. da am zis eu asa na