| anonim_4396 a întrebat:

Hi all :* o mica intrebare...de cateva zile seara cand ma pun sa dorm nu prea pot respira...ma refer ca atunci cand stau intr-o parte sau pe spate simt o durere in capul pieptului si parca atunci cand respit aerul ajunge decat pana in capul pieptului si nu mai ajunge la plamani... Oare ce o fi confused? ...Racita nu prea stiu daca sunt ...adica in momentul de fata nu prea par a fi racita ...doar ca ma cam ustura in gat etc chatterbox

Merci mlt :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Seamana cu o criza incipienta de astm bronsic. Poate fi declansata de un alergen (de exemplu puful din perna) sau pur si simplu de pozitia culcata. Trebuie sa te vada medicul de familie si apoi un pediatru, eventual sa-ti faca niste teste de provocare si niste teste functionale respiratorii.

7 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Mi se întâmpla si mie... sad

| r8driver a răspuns:

Lasate de fumat.

| r8driver a răspuns:

Bravo...
Atunci du-te la doctor.

| CevaNormal a răspuns:

Nu sint medic, dar pare sa ai o dereglare in caile respiratorii, poti sa ai o infectie, sau ceva bacterii, dar crede-ma ca asta nue deloc bine, trebuie sa te duci urgent la medic, numaidecat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te luni la medichappy
Nu lua sfatturi de aici in leg cu sanatateawinking
Numai medicul stie cu precizie"ce o fi". sa stii ca uneori si medicii gresesc si pun un diagnostic gresit dapoi cei care nu ai cunostinte in medicina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@catalin-...nu fumez...am 14 ani nu ma apuc sa fumez...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne****a