| anonim_4396 a întrebat:

Hi, am 15 ani si as vrea sa imi iau in vacanta de vara un part-time job. La un fast-food. Sunt reprezentanta avon dar vrea sa am si ceva de munca mai seios. Cum pot sa ma devin angajat gen:Burger King, KFC, McDonald's, Pizza Hut...etc.Funditza cel mai folositor raspuns.tongue De preferat raspunsuri de la angajati, fosti angajati si oameni care chiar vor sa ajute si stiu ce vorbesc. Thx!

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Eu stiu ca numai la 16 ani cel putin te acceptabig grin.
Altfel poti impartii pliante in oras.big grin
Daca vrei ca vanzatoare clar trebuie sa ai o cunostinta care detine acel local.altfel poate te accepta si nu te plateste fiind ca nu ai carte de munca...Si ma rog isi bate joc de tine.
Funda>?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Fa-te vanzatoare la strand, la McDonalds, la o patiserie, la un supermarket, imparte pliante, sau poate bibilotecara...nu e nimic greu.Ca sa ai sanse de reusita ar fi bine sa iti faci un CV european pe care sa il depui si sa se convinga cei de acolo de aptitudinile si calitatile tale.Bafta! :* >big grin

| GeoloveTwilight a răspuns:

Intrebarea era cum ma angajez rolling on the floor) ca stiu si eu unde.

| GeoloveTwilight a răspuns:

Wow...ma uimesc unii oamenii! daca tot vrei sa spui ceva spune macar de pe cont. nu de pe anonim. rolling on the floor) si daca oamenii "mari" sunt atat de incapabili sa lucreze incat un copil de 15-18 ani sa le fure locul de munca, atunci scuze...LA MATURA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai angaja lasa oamenii mari de munca sa se angajeze