| Lari_5840 a întrebat:

Hi happy
am nevoie de cateva sfaturi de la voi.happy

este un tip in clasa a9-a care pare super amuzant si imi place. intr-un timp l-am avut la prieteni pe facebook am vorbit cu el si din cauza sinceritatii mele si probabil si emotilor big grin am spus cateva chesti care probalil l-au determinat sa ma creada o "ratata"

sa va spun ce am facut: [suntem in aceiasi scoala]cand am vorbit cu el m-a intrebat in ce clasa sunt, iar eu in loc sa ii spun ca sunt in a 8-a i -am spus ca sunt in a 7-a [m -am corectat apoi, dar...]. el este la germana intensiv [eu la scoala fac franceza] si i -am spus: eu cred ca germana este o limba latratabig grin, apoi mi- a spus ca nici lui nu ii prea place, dar si parintii lui vorbesc germana si trebuie sa o invete si totusi el o crede o limba frumoasa.
acum nu il mai am la prieteni.
vreau sa va intreb ce ar trebui sa fac:
sa il pun iar la priteni si sa imi repar greseala? sau sa stau in banca mea si sa nu mai fac si alte gafe?

[eu sunt genul de persoana care nu face o prima'impresie buna, multi prieten mi-ai spus ca la inceput credeau ca sunt total altfel de cum ma stiu ei]
cum as putea sa ii arat lui ca nu sunt cum ma crede?

as avea o idee, dar nu stiu daca e buna. eu sunt in echgipa de teatru a liceului si acum totata echipa lucreaza la un scenariu pentru. un musical. eu cant la chitara si el canta la pian. ma inteleg foarte bine cu profesorul de muzica si l-as putea ruga sa imi gaseasca o persoana ce canta la pian. e o idee buna?

astept sfaturi. multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
| Bessame a răspuns:

E buna ideea ta! Si in legatura daca ai facut ceva rau s-au nu sincer nu are rostt pentru ca baiatul s-au in genreal baietii cred ca toate fetele is in limpa dupa iei le cadem in plasa ne lingusim dupa iei cu siguranat baiatul cand a vazut ca l-ai abordat pe facebook si-a luat-o in cap! Si probabil cand a vazut ca l-ai cam pus al puct. ca nu-i merge asa usor cu tinelaughing)s-a cam disperat ca mai is genul ala de baieti! Ori mai e o posibilitate desii nu prea credd. din cauza varstei lui. o fi el;; sincer baiatul ala care vorbeste frumos si poate o fic rezut ca l-ai luat la misto dar nu prea cred :-si mai ales la varsta lui acumm si-o lua in cap laughingmare maceo maann asa is baietii astia si cand se mai duc si la liceu.oh go on.~! Deci concluzia care e nu are rost sa te areti ca umbli dupa ell cand ai vazut ca te-a sters de al friends ca nu mai vorbeste cu tine are rost sa te umilesti in fata unui barbat? niciodata! Poate ca te pune la icnercare sa vada sa fie convins ca iti place de el ca umblii dupa el. Un sfat ceva ce as putea sa iti dau ca am vazut ca ai scris mai sus ( eu sunt genul de persoana care nu face o prima'impresie buna) incearca sa iti schimbi putin atitudinea daca sic eilalati au o atitudine buna fata de tine la fel sa ai si tu dar nu exagera ca sa nu profitee! Ia scrie-i pe facebook un msg( Ce mai faci simpaticuletongue pe unde te ascunzi ) Ceva asa sa para glumet sa vada ca esti o pers glumeata si chiar de treabatongue!~te-am pupa si bafta

1 răspuns:
| Lari_5840 explică:

Eu as putea sa ii trimit un astfel de msg laughing
da' nu stiu daca o sa se prinda de gluma laughing