| Lovelykat a întrebat:

Hi!Am o problema uriasa.Deci,sa o luam cu inceputul.
Azi,eu m-am intors de la scoala cu doua prietene(prima o sa ii spunem A,celei de a doua B,si mie C).Bun ele m-au lasat in fata blocului unde stau eu.Apoi ele au luat-o pe alta carare.Au mers ce au mers,pana cand B a ajuns acasa.A a plecat mai departe.In drum spre casa ea spune ca a intalnit un barbat care i-a spus ei ca vrea sa se culce cu mine pe 5 milioane,fiindca ar fi aflat ca numai sunt virgina de la B(desi eu sunt,frate am abia 13ani).Si cica ar fi vrut sa ii arate pe telefon un film XXX.Si cica sa-mi spun.Mi-a zis asta pe mess.Bineinteles ca la cat de speriata sunt eu am sunat-o pe B si a zis ca ea nu ar zice as ceva(si o cred.o fi ea mai dura,dar nici sa fie asa nesi`straight face)si cica A isi bate joc de mine.Le-am spus parintilor.Tata a zis ca o perioada ma va duce mereu cineva cu masina la scoala,pentru ca vazand ala(in caz ca ma urmareste)ca merg mereu cu un adult isi da seama ca le-am zis,si ma va lasa in spate(a spus tata si matusa mea).Sau daca nu se poate,ma va urmari unchiul meu de la 10-15metri distanta,sa vada daca vede ceva suspect(pentru ca unchiul meu se bate foarte bine.poate sa-l bage in spital).Tata vrea sa vorbeasca cu un prieten care lucreaza la politie.Acum el(tata),mai cunoste pe cineva la firma de securitate(paza...naiba sa ii ia) si imi da numarul respectivului.Daca sunt amenintata,sun imediat acolo si vine si il omoara pe ala.Acum i-am spus si verisoarei mele,si ea crede ca e o farsa(dar asta e farsastraight face,farsa e atunci cand e ceva amuzant,dar nu se glumeste cu asa ceva).Aaa,mi-am adus aminte.Ea l-a descris cam cum arata(desi a spus ca nu l-a vazut foarte bine),si i-a dat o varsta(30 ani.desi un copil nu prea poate estima bine varsta cuiva).Si cica ar banui ca sta pe undeva,ca a vazut pe unde a luat-o(dar de unde ar sti,daca nu il cunoastestraight face?).Tata spune ca ar fi si o varianta ca sa il cunoasca.Acum eu nu stiu,sunt super speriata.Eu sunt inalta(1,73,fatalaughing,si sunt in a VII-a:-

5 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Deci e farsa.Ai zis ca prietena ta nu l-a vazut bine, dar ala a vorbit cu ea ca sa-ti dea bani si care a vrut sa ii arate si un film xxx si ea tot nu l-am vazut pe strain? Plus ca de ce ar vorbi o fetita de 13 ani cu unul de 30 de ani.Ea nu stie ca nu e bine sa vorbeasca cu strainii?!
Ca sa fiu putin ironic:O fetita intalneste un pedofil ce vrea sa faca sex cu prietena ei pe bani care voia sa se uite la filme porno(poate era intr-un loc intunecat ca ai zis ca ea nu l-a vazut bine).
Ti se pare logic?

| Lovelykat explică (pentru ComatoseWine):

Pai la ea, cica ma stie de la B.Dar am vorbit cu B si ea a zis ca nu ar face asa ceva, nici in ruptul capului.Adica nu stiu ce sa cred.

| Lovelykat explică:

Scuzati-ma nu stiu de ce nu a aparut toata intrebarea.Deci ma gandesc ca daca s-a intalnit cu ala,de ce nu a stigat? Eu inteleg ca poate ii era frica, dar daca era multa lume imprejur? Spune ca imediat dupa ce s-a despartit de B s-a simtit urmarita, dar B a zis ca nu a vazut nimic. Tata zice ca e un dezaxat mintal pentru ca a facut asta in amiza-mare.Scuze pentru greseli de ortografie, scriere sau exprimare.Nu va bateti joc, pentru ca a-ti putea fi intr-o situatie asemanatoare.Deci:
1.Credeti ca e real sau e farsa?
2.E bine daca ma duce cineva cu masina la scoala? Imi poate face ceva?
3. Poate sa il aresteze politia daca fac plangere?
Scuzati-ma ca am scris si mult, dar vreau sa intelegeti.

| Kohl_Simona_1996 a răspuns (pentru Lovelykat):

Deci daca nu ai dovezi si acel om(barbat) nu ti-a aparut in cale nu nimic...nu poate sa faca politia nimic pentru ca uh nici nu-l cunosti. Daca se baga cu tine in seama nu-i zici nimic si pleci mai departe si daca e ceva suni la politie.eu asa cred ca e mai ok

| notsoslimshady a răspuns (pentru Lovelykat):

1)chestia asta pare mai falsa ca scooby doo laughing
2)daca ai incredere in acel cineva, da e bine, si mai scapi si de efort
3)pai,daca se intampla ceva rau spune-le parintilor ...sau iti iei cutit dupa tine...briceagul e mai bun ca e mai mic si te aperi mai binewinking
din ce ai zis tu cred ca e o gluma proasta...si ce a facut asa mare lucru in amiaza mare ca a vorbit cu o fata pe strada.eu sunt baiat si mi s-a intamplat sa vorbeasca mai multi tigani cu mine si mi-au furat telefonul...si nu era farsa :/
deci staaaai tu chill ca nu ai ce sa patesti dupa mine