| funditza14 a întrebat:

Hi! dc pestele beta care se ridica la suprafata si ea aer... uneori are bulbuci deasupra apei.as vrea sa imi spuneti pentru ca as vrea sa-i fac cadou unui prieten de-al meu

Răspuns Câştigător
| BlackListed a răspuns:

Nu stiu de ce face bulbuci de aer... probabil elimina si el dioxid de carbon. Dar vreau sa te anunt ca Beta desii sunt foarte frumosi sunt carnivori. Mie mi-a mancat aproape toti pestisorii din acvariu big grin

1 răspuns:
| Limo a răspuns:

Pestii in general se ridica din cand in cand la suprafata ca sa faca bulbuci. E un tic nervos cred. rolling on the floor. Daca vrei sa il faci cadou unui prieten ar trebui mai intai sa il intrebi si pe el, pentru ca un peste Beta nu este compatibil cu toate tipurile de pesti. S'ar putea sa ii manance sau sa se bata cu ceilalti pesti.