| dfk123r a întrebat:

Hi! E cineva care face liceul in Irlanda? Ma mut acolo de luna viitoare si o sa merg la scoala, aici in Romania as fi fost clasa a 11-a.
Vreau sa stiu cum e liceul acolo si cum sunt oamenii in general.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te vor pune in clasa a XI-a abia la anul.
Anul acesta te vor integra intr-un curs intensiv de limba engleza si abia din toamna anului viitor, vei reusii sa ajungi din noua a XI-a.
Oamenii sunt ca peste tot, unii buni, alti rai iar altii, indiferenti.
Englezii ca rasa sunt aroganti, snobi si rasisti, chiar daca la prima vedere ti se par draguti, pentru ca sunt politicosi.
Dar vei vedea tu acest lucru in timp, lovindu-te de ei, lucrand cu ei... ca si mie mi-a luat cativa ani sa-i inteleg si sa le vad fata reala.

| Bizon95 a răspuns:

Pune mana pe duolingo si invata Irish, MERITA!

am inteles ca oamenii sunt buni si ajutatori, whiskey-ul e cel mai tare din lume si ai sanse sa ajungi nemuritor (highlander) big grin

| dfk123r explică (pentru Bizon95):

Nu se vorbeste engleza?

| Bizon95 a răspuns (pentru dfk123r):

NU am spus asta, am spus sa stii Irish in Irlanda MERITA
TOTTTI STIU ENGLEZA ACOLO, daaaaaaaaaaar, daca stii Irish esti d'al casei si o sa te priveasca ca pe o persoana DRAGA, doar pentru ca incerci!
mai ales la liceu (bully and SHlT)

| dfk123r explică (pentru Bizon95):

Inteleg, multumesc frumos pentru raspuns.