| ChristineW a întrebat:

Hi! Pentru inceput vreau sa spun ca intrebarea nu este despre mine ( pe mine ma amenita doctorii ca dau in anorexie ) si despre o prietena.
Are 1.55 si 55 de kilograme ( clasa a6-a ). Si vrea sa slabeasca cu orice pret. Invata de dimineata. Si fara lucruri de genul : mananca prea mult etc. deoarece ea chiar nu mananca mult. Ce ii recomandati?

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Pai ar putea sa incerce sa faca niste exercitii si sa consume mancaruri cu un nivel redus de carbohidrati si grasimi.

| ChristineW explică:

Ba da, intelege de ce vrea sa slabeasca. Are 12 ani. Plus ca ora de educatie fizica nu se face ca nu avem sala si nici curte, dar de facut sport mergem impreuna pe jos 40 de minute in fiecare zi ( 40 dimineata, 40 dupa amiaza ) ca sa ajungem acasa si nu folosim transpot in comun. In plus, mergem in fiecare weekend la ski ( iarna ) sau in fiecare zi la inot ( vara ). De mancat, nu manca fast-food, sucuri, sos-uri etc. deoarece locuim impreuna si sa manance pe ascuns nu se pune problema deoarece in casa avem numai mancare " de iepuri ". Si nu este chiar prietena mea, este sora vitrega dar nu mai lungesc povestea.

| ChristineW explică:

@Roxana16 Si daca ai avea si tu inspiratia sa te uiti la poza ti-ai da seama ca nu despre mine este vorba

| CocoM a răspuns:

Mult sport! Mancare sanatoasa!