| rockopingu a întrebat:

Hi there!happy am mare nevoie de ajutor.problema este ca mama nu ma lasa afara mai mult de ora 5 jumatate si mai am o luna pana fac 14 ani. i-am explicat ca ies cu mai multe fete si ca sunt in siguranta.acele fete sunt din gasca si le cunoaste doar pe ele dar ea insista sa cunoasca toata gasca. si abia sunt intrata in acel grup. Niciodata nu i-am ascuns nimic, comunic mereu cu ea, nu sunt genul care nu vorbeste cu parintii. Tatal meu e plecat in strainatate de cand eram mica iar eu stau doar cu mama. ea e foarte grijulie, o inteleg. m-am pus de mii de ori in locul ei. si ce ma enerveaza cel mai rau e ca imi spune ca are suficienta incredere in mine si ca spera sa nu o tradez.inteleg ca vrea ca in viitor sa-mi fie bine, si ca imi vrea binele. dar totusi, cu prezentul ce facem? ma face sa nu ii mai zic nimic si sa fiu distanta din pricina comportamentului ei prea grijuliu care pe de o parte imi face si mie rau. in primul rand nu depinde de mine, pentru ca stiu ca nu toti oamenii sunt bine intentionati. dar i-am zis ca nu ies niciodata singura si nu as veni oricum foarte tarziu acasa. la ea la ora 6 e noaptestraight face. M-AM SATURAT! va rog. spuneti-mi ce ar trebui sa-i mai spun.cum sa o mai conving! si tnx pentru rabdarea de a citi atatea randuribig grin

4 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Arata-i ce ai scris aici. O sa inteleaga happy

| catalin13 a răspuns:

Incearca sa-i dai dovada ca o asculti, si ascult-o mereu, incearca sa faci tot ce zice ea, si sa incerci sa-i explici, ca faci 14 ani, si ca nu ar mai trebui sa se ingrijoreze asa de mult, ca daca e sa faci ceva, vei raspunde singur de faptele tale, ca doar faci buletinul, nu? Da-i dovada ca o respecti, si incearca sa ii explici, chiar daca nu v-a functiona din prima, poate sa dea roade, din mai multe incercari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai si u timp, esti micuta pentru ea, si pe mine la 20 de ani mama ma crede copil, fa si u ca ea o saptamana - 2 sa vada ca oate avea incedere in tinw

| Al3xa_4844 a răspuns:

Sunt de acord cu anonim. Dar uneori trebuie sa faci cum iti spun parintii.Bafta in continuare.