| iubesc a întrebat:

Hi TPU! de ce uneori ne simtim asa parasiti de toti?

Răspuns Câştigător
| Diana_7761 a răspuns:

Si eu ma mai simt uneori asa. Dar asta e din cauza ca nu ne multumim cu increderea in noi insine. Eu una m`am obisnuit sa am sentimentul asta de indiferenta fata de cei din jurul meu. Exemplu : o prietena se baga cu baiatul de care`mi place, despre care imi zicea ca ma ajuta pe mine sa ma bag cu el. sau o buna prietena imi zice secretele la toti si ma desparte de iubitul meu. Sincer.incearca sa te obisnuiesti cu tine si cu ideea ca nu iti trebuie lumea din jur, decat pentru a avea cu cine iesi afara si baietii cu care sa stai. Iti spun eu, asta e reteta succesului.

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Poate pentru că suntem într-adevăr părăsiţi de cei din jurul nostru şi nu doar ni se pare.

| Libelle a răspuns:

Nu mai stiu... Si eu ma simt asa.Mai incerc sa-i spun mamei cate ceva si vad ca nu ma asculta, apoi renuntsad
Nu prea pasa celor din jur...

| ZEU93 a răspuns:

Este doar o perioada tercatoare, eu cand am asa perioade ma inveselesc alaturi de preiteni happy

| BubuuLinna a răspuns:

Pentru ca asta e soarta straight face

| Florin a răspuns:

Eu sincer,asa ma simt de obicei,parca nieni nu ma baga in seama,eu cred ca se intampla asta din cauza faptului ca ei nu vor sa stea mereu cu noi,mai vor si ei viata lor, dar la mine decat in parc cand joc fotbal ma simt cu prietenii, in rest deloc. Funda?

| Damaris_8457 a răspuns:

Din cauza ca nu avem destula incredere in noi sau in nimeni altcinava tongue

| LentzyuTz a răspuns:

Buna,pentru ca avem certuri cu cei dragi si chiar daca e vina lor tot ei se distanteaza...este normal sa te simti singur...este urat