| ilincutza2000 a întrebat:

Hi, TPU! stiu ca am mai pusintrebarea aceAsta, dar am nevoie urgent de raspuns! cum pot trece peste o nota cam rea la scoala pentru ca sunt foarte sensibila sigur voi plange.Astept un raspuns si voi da funda!(daca vreti sa raspundeti la intrebarea urmatoare: cum pot trece peste orice experienta dureroasa din viatamea?)(apropo stiti ce spun unii colegi de-ai mei daca i-au o nota rea? cum, sefa clasei ia nota Bine(de exemplu)! si pe deasupra colegii mei se mai si lauda!)

Răspuns Câştigător
| Updew a răspuns:

Cum să treci peste o notă proastă la școală? Hmmm, grea întrebare!happy Știi, nu știu ce vârstă ai, dar o notă proastă, câteodată poate reprezenta o tragedie dar să știi că nu este. Nu cred că există o formulă magică, care să te ajute să treci peste asta sau în general peste problemele care sigur vor veni o dată cu vârsta și care sunt inevitabile. Un om deștept se automotivează, o notă proasta trebuie să fie motivația pentru a deveni mai bun. Și știi ceva? să nu plângi niciodată, pentru nimic. Din contră, zâmbește, acceptă că ai greșit și gândește-te că poți mult mai mult. Așadar happy smile!

3 răspunsuri:
| LawwraD a răspuns:

Pai cum ai putea sa treci peste o nota cam rea la scoala decat invatand? Daca te temi de nota la materia respectiva sfatul meu ar fi sa te uiti peste lectii (chiar daca nu ai materia in fiecare zi) si invata cel mult o ora jumate. Asa iti garantez ca nota mai mica de 10 nu vei capata>big grin

| LooneyTunes a răspuns:

Capu' sus! Iti vei putea indrepta nota si totul va fi OK. Tine-te tare. In viata vei da peste tot felul de piedici si va trebui sa treci peste fiecare in parte. Tine minte: Si maine e o zi happy