| Bucuruzzz a întrebat:

Hi. Vreau sa imi aflu ora si minutul la care m-am nascut pentru a face niste chestii cu astrologia pentru ca mi se pare foarte interesantă. Anyway, ai mei nu mai tin minte minutul, doar ora. Stiam ca trebuie sa depun o cerere la spital dar spitalul undeva m-am nascut acum 20 de ani a fost abandonat in urma cu 10 ani cred laughing De unde as putea face rost de arhiva? Funda categoric.

1 răspuns:
| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Buna! Stii, toti copii care se nasc au o bratarica la mana la fel cu cea a mamei lor. Dupa parintii primesc un fel de foicica plasticata pe care se scrie numele mamei, numele tatalui, numele copilului, ora si minutul la care s-a nascut copilul, culoarea ochilor (e absurd dupa mine pentru ca mai toti copii au ochii albastrii la nastere) si daca nu cumva ma insel cred ca si genul (si asta e absurd dupa mine pentru ca iti poti da seama dupa nume si ecografiile facute in timpul sarcinii si altele). Intreaba-ti parintii daca mai auu foicica aceea.Sau daca nu, iti poti intreba nasii daca ei stiu si minutul.Sau mai poti cauta prin pod(daca nu cumva stai la oras) hartiute, una alta si poate dai de ceva amintiri si cine stie poate si foicica.Dar daca tine chestia de astrologie nu stiu ce sa zic. Poate poti pune tu un minut sau niste minute random? Nu stiu.
Bine, atat am avut de zis. Sper ca te-am ajutat.