| Teea19 a întrebat:

HlpZzZzZzzzzzzZz
Eu sunt o fata timida si mi-e greu sa mi fac prieteni. Cea mai buna prietena a mea se muta din oras.mai am prietene dar ca ea nu i niciuna. pot sa i spun orice secret.la scoala stateam ca ea.acum nu mai am cu cine sa stau.ma simt singura. ce sa fac.in ultima vreme au avut niste schimbari radicale in viata mea :tata a vandut casa si ne mutam, imi placea sa desenez dar dp ce mi-am schibat hobby ul am aruncat toate desenele(si erau multe iar acum imi pare rau caci erau o parte din mine)mi-am pierdut prietena si i-am neglijat pe ceilalti.acum nu stiu ma simt total singura, abandonata, simt ca dat cu picioru la tot ce aveam mai bun.Sunt asa trista si nu stiu km sa ies dn starea asta.Nu cred ca voi mai iesi vrodata sadsadsadcrying

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Dar cum sa nu iesi din starea asta? Ai facut intr-adevar o mare prostie ca ti-ai aruncat desenele.Si eu am vrut sa imi arunc toate eseurile pentru ca intr-o zi mi s-a pus mie musca pe caciula ca nu pot sa scriu, ca nimeni nu imi aprecieaza muncachatterboxDar mi-a trecut din fericirehee hee
Nici eu nu ma dau in vant dupa a-mi face noi prieteni.Gandeste-te insa.Pana la urma tot te-ai fi despartit de ea.Era doar o chestiune de timp.Adevaratele prietenii pot rezista si la distanta.Gandeste-te si la mutarea din alta perspectiva. E un nou inceput pentru tine.Cauta oameni si ai grija pe cine alegi langa tine.Si nu uita:pana la urma raman doar amintirile
Si, incepe sa desenezi din nou. E pacat sa iti pierzi acel ceva ce te face diferitatongue