| Nicole9002 a întrebat:

Hri TPU astazi m-am uitat la un film de groaza cu fantome padure etc ..si nu pot sa-mi scot imaginilea alea din minte si imi este frica sa dorm singura imi era frica si inainte dar acum imi este si mai tare
Va rog mult sa ma ajutati :*

Răspuns Câştigător
| Robi1444 a răspuns:

Sunt 2 variante la care sa te gândești.
1) Ori sunt eu lângă tine sau iubitul tău smug și nu se va întâmpla nimic.
2) Totul este o iluzie provocata de creier iar ca tratament, gândește-te la ceva plăcut sau unde ai vrea sa te duci în vacanta în viitorul (ca sa ocupe creierul cu alte gânduri și sa nu primească încontinuu segmentele alea ce ai văzut tu în film)deci sa tii ocupat creierul cu ceva plăcut.
Aștept răspunsul inapoi sa vad dacă te-am ajutat cumva sau nu.

5 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Pune-ti o lumina si de adormit de aia mica pentru copii ajuta! si incearca sa dormi si sa te gandesti la altce-va!

| sltlp a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta pana la urma. Sa iti fie invatatura de minte, sa nu te mai uiti DELOC la asa ceva. Unele persoane rezista, dar altele sunt "terorizate" dupa ce vad asa ceva. Daca esti genul de persoana credincioasa, poata o brata noaptea, si nu uita de rugaciune big grin.

| Andrei7520152 a răspuns:

E o iluzie. Noi avem frica de intuneric doar pentru ca nu stim ce e acolo. filmele horror doar exploateaza acel sentiment, dar frica in sine e doar in capul tau, si nu e nimic real acolo.

| cookie01 a răspuns:

Mergi la un preot si discuta cu el, asta te-ar putea linisti cel mai bine. Poti merge si la psiholog dar nu e foarte eficient (si uneori e si costisitor).