| bLacKBuTteRfLy_4749 a întrebat:

Http://uneoridaicumuciinfasole.blogspot.com/ Ce parere aveti, avand in considerare ca sunt incepatoare?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În mare parte este ok, dar ar trebui să renunți la fonturile total diferite din titlurile postărilor și a gadgeturilor.
De asemenea, culoarea și dimensiunea fontului trebuie să fie potrivită, în așa manieră încât să se potrivească cu fundalul, imaginea de sus și temele abordate.
Ori fontul tău este puțin „jucăuș", iar culoarea, după părerea mea, nu este una potrivită.
Încă ceva; imaginea de la început ar trebui să fie puțin mai mică, și să se „întindă" mai mult pe orizontal, decât pe vertical, iar fundalul blogului să fie simplu, fără acele lumânări.
Aș mai avea o sugestie referitoare la numele link-ului în raport cu numele blogului.
Linkul care conține „uneoridaicumuciinfasole" nu se potrivește sub nicio formă cu „Totul sau nimic?", ca să nu mai zic că este mai mult decât pueril.
Eu ți-am dat doar niște sfaturi; ești liberă să le iei în considerare, sau să le tratezi cu indiferență.
Baftă!

| bLacKBuTteRfLy_4749 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Am sanse sa schimb numele link-ului? multumesc, si apreciez mult sfaturile. chiar vam nevoie de ele. happy

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru bLacKBuTteRfLy_4749):

Da, ai șanse.
După ce te loghezi, click pe „Tablou de Bord" (sus în dreapta), după aceea pe Setări, și vei vedea că undeva, sus ai mai multe opțiuni : „Elementar", „Publicare", „Formatare", etc.
Dai click pe „Publicare" și în secțiunea „Adresa Blog*Spot", scrii numele dorit.
După aceea salvezi setările, și gata!
Mă bucur că ai apreciat și ai luat în considerare sfaturile mele.
Sărbători fericite!

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru bLacKBuTteRfLy_4749):

Foarte frumos numele și aspectul blogului.
Bună treabă, o să-l citesc de drag!
Cu plăcere și multă baftă!

5 răspunsuri:
| ali_8949 a răspuns:

Daca ar fi sa o iau pe design, trebuie lucrat mult la blog! Niste sfaturi simple ar fi ca toate elementele din pagina sa fie adunate ca sa creeze un corp. Headerul, adica fetita aia care tine un caine, trebuie sa aiba latimea panoului pe care se afla panorile cu postari. Aici panoul aceste este invizibil. Arata mai bine ca toate aceste elemente: text, poze. sa fie incadrate intr-un panou.
Referitor la text: nu alege o culoare care iti place tie si nu arata bine pe poza sau pe fundal. Gen, "degeaba ai haine de firma pe tine daca nu stau bine". Trebuie ca textul ala sa se distinga usor, asa ca nu toate culoarile se potrivesc. Si fundalul acela gri e cam plictisitor/simplu... alege un alb, sau un albastru usurel... su culoari puternice. Textul, de obicei, cel mai bine arata in alb sau in negru!

Bafta mare cu blogulwinking Pe blogspot vei primi vizitatori, din google. Continua sa scriihappy

Numele e cam lung. Siturile si blogurile de succes au nume scurte si la subiect. Sau lungi, dar usor de retinut! De aia se intorc oamenii, fiind usor sa scrii adresa.