| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=u0NwvchiXYE&ab_channel=N oaManWORKOUT

Cam cat rol are genetica aici? Se poate sa muncesti foarte mult dar tipul somatic sa te impiedice sa executi exercitiile astea?

1 răspuns:
| SharpEagle a răspuns:

Pai, chiar daca genetica ar avea un rol determinant, tot n-ai de unde sa stii in ce masura si daca ti s-ar aplica si tie. Genetica are rol in orice, mai mult sau mai putin. Dar dpdv pragmatic sau utilitarist nu te-ar ajuta nici unul din raspunsuri. Ramane doar sa incerci, sa vezi cum evolueaza treaba. Insa, atentie, e mult, mult de munca, dedicatie, timp pierdut doar cu treaba asta. Iar volumul de munca depinde si de predispozitia genetica...