| diana123321 a întrebat:

I-am mintit ca am diploma de bac si ca am terminat liceul ca sa ma angajeze, acum imi cer documentele.Ce sa ma fac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ocoleste locul ala. Mare e gradina!

| MihaelaDart a răspuns:

Nu stiai ca minciuna are picioare scurte!? Ori suporti consecintele ori nu mai dai pe la locul respectiv de munca si iti cauti altul. Mai bine spui un adevar decat sa infloresti, este spre binele tau.

| diana123321 explică (pentru MihaelaDart):

In alta parte nu gasesc, la alte locuri de munca nu au cerut astfel de documente

| MihaelaDart a răspuns (pentru diana123321):

Nici tu nu trebuia sa ii minti, sansele is minime de a te ierta si sa-ti spuna direct in fata ca nu te vor angaja. Ce vei face in acest caz? In concluzie tot o sa gasesti ceva sau ultima sansa, de a te reapuca de scoala si sa-ti termini clasa a XII si bacul, dupa cum observi intalnesti probleme la angajare.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti dai demisia!

| DorelExpertu a răspuns:

Nu stiu ce poti sa te faci, dar stiu ce poti sa faci.
Poti face rost de o diploma falsa: Anuntul e destul de vechi, dar poate te ajuta http://diplomefalse.blogspot.ro/

| leapșa a răspuns:

Pff... Nu te mai du sau zi-le direct ca ai mintit.
Altceva n-ai ce face decat sa dai piept cu adevarul.