| anonim_4396 a întrebat:

Iar ma simt ingrozit.chiar si cand scriu asta plang, nu mai rezist. Imi urasc viata, vreau sa mor, nu mai suport nici o secunda, viata mea e mai rea decat iadulcrying. Vreau sa ma imbolnavesc, sa nu am mai ridic din pat. In fiecare zi traiesc un coshmar, simt ca nu ma integrez nicaieri, simt ca sunt in plus.nimeni nu are nevoie de mine, sunt un gunoicrying. Incerc din rasputeri sa'mi ascund sentimentele, nu ma suport. Nu am nici un prieten, toata lumea ma barfeshte, se joaca cu mine de parca as fhi o papusa, in fiecare zi ma gandesc cum sa scap, cum sa schimb ceva.Nu gasesc pe nimeni ca mine, imi ascund felul de a fi si se pare.ca nu mi'l ascund bine. Nu stiu ce sa fac.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca altii se roaga sa mai traiasca cateva ore in timp ce tu te rogi sa fii bolnava? Te-ai gandit vreodata ca altii se agata de viata desi tot timpul au pierdut? Te-ai gandit vreodata ca problema si solutia esti tu? De ce sa plangi dupa un baiat cand mai sunt doua milioane de baieti in lume? Si mai ales de ce nu iti dai seama ca nu se merita sa te schimbi pentru altii ci pentru ca asa vrei TU?
Nu cauta pe nimeni ca tine pentru ca sufletele pereche si oameni de calitate nu mai exista de mult timp.Cauta-te pe TINE

| RoxAnana a răspuns:

In primul rand linisteste-te. toti mai avem uneori momente de astea. dar incearca sa nu iti mai cauti defectele si pune-ti in valoare calitatile. ia o pauza si gandeste-te mai binewinking

| Mihai7best a răspuns:

Opreste-te cu prostii din astea toti avem momente din astea dar putem trece peste elewinking

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

sigh pot sa te asigur ca te inteleg...

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pfff daca ma crezi ca am avut si eu o gramada de asfel de stari in care credeam ca totul este in zadar asa este viata uneori ne mai arunca la pamant dar noi trebuie sa gasim puterea sa ne ridicam sa ne scuturam de praf si sa mergem inainte cu capul sus, ignorai pe cei care te barfesc aratale ca nu-ti pasa de vorbele lor sti cum se spune cei care sunt prea ocupati de viata ta uita sa si-o traiasca pe a lorhappy si in plus atunci cand cineva te arata cu degetul de fapt celelalte trei sunt indreptate spre el in concluzie el este cel care are niste complexe de care nu poate scapa, daca te barfesc cateva persoane ei nu inseamna toata lumea fi mereu zambitoare cu capul sus lasa lumea sa zica ce vrea nu te mai gandi cum sa scapi nu merita sa te consumi din cauza unor oameni rai.ai spus ca se joaca cu tine de parca ai fi o papusa si ce papusile sunt frumoasehappysi nu le mai permite sa se "joace" cu tine fa-ti alti prieteni si renunta la cei care nu te merita. te-am pupat pa, pa

| dotcube a răspuns:

Hai sa plangem ca ce? Daca ar fi falsi fata de tine dupa ai suferii mult mai mult.Nu te accepta ok, dar tu plangand si suferind le dai satisfactie, nu te accepta bine nu s-au terminat oamenii de pe planeta, oricum pana la urma o sa te imprietenesti cu cineva iar daca tu nu l-ai gasit pana acum pe acel cineva lasa-l pe el sa te gaseasca.Am vazut ca ziceai ca vrei sa te sinucizi, acum ca vrei sa fii bolnava sa stai toata ziua in pat, ce rezolvi? Mai ai o viata inainte, ok nu-ti gasesti prieteni in scoala respectiva, vine liceul unde n-ai cum sa nu-ti gasesti macar o persoana ca tine asa ca ai grija ce-ti doresti...

| bitu5 a răspuns:

Exact ca tine sunt si eu id ahlimor