| Alex2126 a întrebat:

Iarăși am o perioadă mai nașpa dar nu știu exact din ce cauză …
Am atacuri de panică,sunt deprimat de obicei seara, dimineața nu am chef de nimic.

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Scuze, dar asta nu mi se pare un sfat bun deloc. E o sansa ca saracul sa se simta asa pentru ca e prea stresat din cauza scolii si presiunii puse pe el (mai ales daca vine din partea unor oameni care nu inteleg prea multe despre educatie).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Focuseaza-te pe carte si invata non stop, ca sa fii atat de ocupat incat sa nu ai timp sa respiri sau sa te gandesti "naspa" si atunci nu vei mai face nici atacuri de panica si nici depresii nu vei avea.

| dullcat a răspuns (pentru mODIN):

Nu este deloc un sfat bun, e chiar cea mai sigura cale spre adancirea problemelor, inclusiv burnout.

| Alex2126 explică (pentru mODIN):

Ai mei nu mă stresează cu școala, adică să fie ok notele și cam aia e, la unele materii care nu îmi plac îi bun și 5-6 dar mă stresez cu școala, prea mult de învățat, prea multe ore, sunt tot obosit, mai am și meditații de 2 ori pe săptămână

| mODIN a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze, dar asta nu mi se pare un sfat bun deloc. E o sansa ca saracul sa se simta asa pentru ca e prea stresat din cauza scolii si presiunii puse pe el (mai ales daca vine din partea unor oameni care nu inteleg prea multe despre educatie).

| dullcat a răspuns:

Pana nu afli cauza nu ai cum sa rezolvi problema, fiindca nu poti rezolva ce nu intelegi.

| Ilovedinero a răspuns:

Schimbi rutina, adaugi lucruri noi, scoti cele foarte plictisitoare, incerci să iti găsești linistea si pacea. Exista totusi șansa să fie depresia asta de primăvară, foarte multi osmeni se simt molesiti in perioada de iarnă-primăvară