| Insurgent a întrebat:

Iarba si Marijuana e tot una nu? ce intrebare tampita

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Da,e acelasi lucru

| Malphas a răspuns:

Da, "iarbă" e un alt nume pentru marijuana, folosit în special de... "micii consumatori"hee hee.

| Luannah a răspuns:

Deci...in categoria iarba intra:marijuana, hashis, canabis...si altele,printre care si etnobotanice, dar alea se gasesc si sub forma de praf, deci poti spune iarba marijuanei dar nu marijuana ierbii.Nu merge si invers pentru ca daca spui iarba se intelege, eu stiu mai multe.Dar daca spui marijuana se intelege clar marijuana. Apropo tu consumi asta? Sau te-ar interesa? Pentru ca pui intrebari de genul asta.Si eu fumez iarba.Asta nu conteaza raspunsul e cel care l-ai primit, in detaliu cum iti place.

| StefanaR a răspuns:

Da, tot una.