| andrei47 a întrebat:

Care este diferente dintre "iarba" si marijuana? sau e aceeasi planta?

Răspuns Câştigător
| BambiSd a răspuns:

1. Iarba poate fii iarba aia care o gasesti pe strada/camp etc. )
2. Chiar insasi marijuana mai este denumita ca "iarba". Se foloseste sub forma asta probabil ca sa nu fie folosit cuvantul "marijuana".

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e numai ca se pronunta diferit cum vrea fiecare ii zice intr-un fel.

| XBrunetteX a răspuns:

Marijuana e iarba... Din cate stiu eu thinking

| RMA a răspuns:

Nu e aceiasi planta doar ca unu ii zic iarba dar altii marijuana.