| NotToday a întrebat:

happy
Dupa ultima cearta care am avut-o cu prietena mea, din cauza ca isi petrece mai mult timp cu altii decat cu mine, ea a acceptat sa stea in bratele unui coleg de clasa, care "o consola". A ajuns acasa, ne-am impacat si dupa ceva timp a recunoscut fapta, spunandu-mi intr-un final ca tine si la colegul ei, dar cu mine vrea sa fie Evident, dimineata s-a razgandit si mi-a zis ca nu stie de fapt ce vrea. Imi spune constant ca ma iubeste si ca nu stie ce sa faca, ca nu il place, nu s-ar vedea impreuna cu el, dar totusi, prin copilariile lui, o face sa se simta foarte bine in prezenta lui, distrata, fericita. El era genul de persoana care in urma cu 1-2 luni isi batea joc de toata lumea, in special de ea, ii genul de persoana care se uita constant dupa fete, consuma bautura, droguri, tigari, e bataus, eu neavand "calitatie" astea. Intr-un final au ajuns sa se inteleaga foarte bine, sa-i zica prietenei mele ca tine la ea, lasandu-se atinsa de multe ori de cuvintele lui goale, uitand de mine si de acolo incepand si micile noastre certuri. Is foarte convins ca tot ce spune el sunt doar gogosi... Ea mi-a mai spus intr-un final ca n-are nevoie de o relatie, ca e fericita ca in sfarsit se intelege foarte bine cu colegii ei, ca vrea sa-si traieasca viata, totusi, dorind in acelasi timp sa aleaga unul dintre noi, dar nu stie pe cine.
Eu nu inteleg, din moment ce imi spune ca ma iubeste, ca doar cu mine s-ar vedea impreuna, ca n-ar putea fi cu acel baiat, dar totusi tine la el, de ce sta asa mult pe ganduri? Chiar asa greu e sa iei o decizie? Eu ce ar trebui sa fac in asemenea momente? Cum ar trebui sa ma comport? Sufar, si nu stiu ce ar trebui sa fac in asemenea momente. Asteptarea doare, si simt ca nu pot sa mai astept straight face
Sper sa puteti sa ma ajutati, chiar am nevoie sa vorbesc cu cineva, sa ma indrume cineva... Va multumesc mult ca m-ati ascultat happy

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Curvă, renunță la ea... dacă te iubea nu pleca în brațele altuia. pentru consolare. Consolarea tot la tine o avea, stătea ce stătea supărată, după câteva ore tot la tine venea și discutați amandoi. Odată ce zice că ea îl place și pe ăla și pe tine și nu știe ce vrea. E clară treaba. Mai bine las-o în durerea ei, pentru că ea acu stă cu tine din milă și nu din altceva, sau obligație. Eu zic să o iei deoparte să îi zici tot ce simți pentru ea și la sfârșit să îi spui că nu mai merge așa. Dacă te iubește va renunța la cretinul ala, dacă nu se va umfla în cur și îti va da papucii. Baftă! mai bine fără decât cu una ca ea!

| NotToday explică (pentru Azµre):

De acord cu ce spui... Orice i-as zice, raspunsul e acelasi: "nu stiu".

| Azµre a răspuns (pentru NotToday):

Uite id meu sa discutam mai multe pe mess azure. b126149

| NotToday explică (pentru Azµre):

L-am adugat.

19 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Evidentul e ca ea nu stie ce vrea. Cert este ca nu te IUBESTE indeajuns incat sa fie numai a ta. Sunt convins ca nu esti absurd sa ii interzici sa mai aiba prieteni dar din moment ce ea nu vede in prietenii ei doar ceea ce ar trebui, o afectiune prieteneasca, sa separe dragostea ce o poarta pentru tine de "dragostea" ce o poarta pentru ei, nu poti avea incredere in ea. Am fost pus si eu in situatia ta si cel mai intelept lucru care il poti face e sa renunti la ea. Daca o iubesti trebuie sa o lasi sa fie cum vrea ea, pentru ca nu faceti bine nimanui, nici tie ca stai si suferi singur ca ea nu e alaturi de tine cand ai nevoie, mai auzi ca a facut si a dres, si ea ca nu e hotarata. Nu poti spune ca tii la multe persoane odata in egala masura... Da intr-adevar te pot atraga unele "calitati" cum ai spus tu, dar atat. Iubitul/Iubita iti e cel mai important, dar in acelasi timp nu trebuie sa iti uiti nici prietenii. Pune-o defata cu situatia in care tu din momentul conversatie voastra nu vei mai fi al ei si vezi cum va reactiona. Dai un ultimatum "Acum spune-mi, vrei sa fii numai a mea? Da sau Nu!". Daca ezita te ridici si pleci. Nu te uita inapoi, da suferita e grea, stiu, dar e mai bine pentru sanatatea ta mintala. http://www.youtube.com/watch?v=PyLinmEh8r8... ai si o mel aici sugestiva :D. Good Luck!
P.S. cand iubesti pe cineva cu adevarat trebuie sa il/o lasi sa fie libera si fericita!

| NotToday explică (pentru zeeeeeex):

Tot tmpul ezita. O voi lasa sa faca ce vrea, dar cu mine n-o sa mai aiba alte tangente...

| RAY a răspuns:

Azµre are dreptate, cam asa e fetele doar spun ca le plac baietii serioso in realitate dau de unu il lasa balta, isi bat joc de el apoi se plang pe TPU ca totii suntem neseriosi, eu spun sa ai grija sa nu suferi mai mult

| NotToday explică (pentru RAY):

Sa creada ce vrea, cu mine a terminat-o happy

| Azµre a răspuns:

PS: În general muierile dă cu piciorul unor relații frumoase cu băieți la locul lor pentru niște drogați, retardați și smecheri sau cum vrei să le spui din punctul meu de vedere tot retardați sunt! Așa că să nu te mai mire nimic. Eu zic să mergi mai departe.

| NotToday explică (pentru Azµre):

Vorbind la modul general, ai mare dreptate happy

| NotToday explică:

Am incercat sa vad raspund la toti, dar vad ca raspunsurile mele s-au afisat intr-o ordine ciudata. Va multumesc pentru tot, m-ati ajutat foarte mult happy
Regretul meu e ca nu pot da mai multe "funde" la aceeasi intrebare, chiar daca o meritati cu totii...

| andreyutzha a răspuns:

Incearca sa nu o lasi sa se mai apropie asa tare de acel tip deoarece este riscul sa o faca si pe ea sa fie ca el. Daca va tot certati si asa eu as zice sa luati o mica pauza. daca tine la tine si lucrurile ce ti le spune sunt adevarate iti v-a simti lipsa si se v-a intoarce la tine.nu stiu ce este in capul ei vad ca nu este prea hotarata.Iar tu incearca sa numai pui totul la suflet tongue

| NotToday explică (pentru andreyutzha):

M-am gandit si la varianta asta happy Chiar am facut o perioada pauza. Nici nu vreua sa ma gandesc cate prostii urma sa faca daca o mai lasam de capul ei...

| andreyutzha a răspuns (pentru NotToday):

No mai lasa sa-si bata joc de sentimentele tale. poarta'te si tu mai rece cu ea daca simte ca te pierde poate se mai schimba si ea

| andreyutzha a răspuns (pentru andreyutzha):

Sau mai bine las-o sa-si faca de cap cu ala, daca asta crede ca ii mai bine pentru ea

| NotToday explică (pentru andreyutzha):

La asta m-am gandit si eu... Multumesc happy

| Dimmu01 a răspuns:

Hey, uite... Ai scris foarte frumos ce ai scris si cred ca esti un tip suuper ok. De ce te deranjezi sa speri inca la ea? Mai ai timp sa o crezi ca te iubeste? Nu te cunosc, nici pe ea nu o cunosc, dar situatia este cam puerila, cam ca si prietena ta. Nu te iubeste, iubirea nu se manifesta asa. Acum depinde de tine, cat de naiv esti si cat esti dispus sa induri umilinta la care te supune.

| NotToday explică (pentru Dimmu01):

Puerila? Putin zis... Iar, atat cuvantul "naiv" cat si relatia asta o sa fie de domeniul trecutului. Multumesc mult! happy

| cosminik a răspuns:

In cazul asta ar trebui sa o lasi tu pe ia inainte sa te lase ea pe tine. mintea ei este fluturatica si tot ce zbozra se mananca la ea daca acel baiat ii promite "marea cu sarea"mai multor fete in ziua de azi le place genul acesta de ''baietii smecherasi''.big grin

| NotToday explică (pentru cosminik):

De acord, in special cu prima fraza happy