| anonim_4396 a întrebat:

Il iubesc foarte mult si simt ca si el ma iubeste, insa nu face nimic in privinta asta. Ma gandesc ca e ultimul an scolar impreuna, apoi, vom pleca fiecare pe drumuri diferite. Mi-e teama de despartire, si de faptul ca poate nu ne vom mai intalni niciodata.

Stiu ca vor veni alte perioade, alti baieti, insa in timpul asta simt ceva ce nu pot exprima in cuvinte. I-am spus ce simt pentru el, de foarte multe ori (pe messenger). Dar, ca de obicei, nu a zis nimic.

As vrea sa fim odata fata-n fata, sa vad cum reactioneaza (dar parintii mei nu m-ar lasa niciodata sa ies cu un baiat, cu toate ca am 14 ani si singurul loc in care ne intalnim este la scoala si niciodata nu putem fi singuri), macar o imbratisare mi-as dori de la el. Simt nevoia sa-mi ofere macar putin din iubirea pe care eu i-o port.

Spuneti-ma, va rog, ce sa fac? Sunt distrusa, cand vad cat de visator se uita la mine cateodata ma face sa ma gandesc: oare de ce nu face nimic?
Nu e genul de baiat timid, nici ipocrit, increzut. In fiecare seara, inainte de culcare ma gandesc la el, si astept sa il strang in brate. Stiu ca asta nu e suficient si din aceasta cauza va cer ajutorul.

Un mic sfat, o sa imi fie de mare folos!

Răspuns Câştigător
| Buricupamantului a răspuns:

Capul sus! Acesta e sfatul meu. Nu te intrista, ci te poti considera o persoana fericita pentru ca traiesti toate acestea. Stiu ca acum toate acestea iti par o tragedie si poate ca te intrebi adesea de ce ti se intampla tocmai tie dar peste ani o sa-ti amintesti cu placere de aceasta perioada si poate o sa razi. O sa te intalnesti cu baiatul cu pricina si o sa ai curajul sa-l intrebi de ce nu a facut nimic la vremea respectiva si o sa radeti impreuna de aceste vremuri. Te poti gandi in continuare la el si sunt convinsa ca amintirea lui iti face placere. Bucura-te de aceasta perioada la maxim. Si daca spui ca se uita visator la tine poate chiar te place si el la fel de mult. Suntem intr-o era in care femeile sunt mult mai dezinvolte si mai emancipate, nu te teme sa ii vorbesti tu prima, incearca pe hol sa-i vorbesti sau cand plecati de la scoala. Intreaba-l daca vrea sa te conduca pana acasa ca sa nu cumva sa te ratacestehee hee, asa in gluma. Nu considera iubirea ca in telenovele pentru ca in viata reala nu e niciodata asa. Incearca sa te imprietenesti cu el si totul o sa vina de la sine.Mult noroc:*

1 răspuns:
| vlad9gabriel a răspuns:

1 poti sa le spui alor tai ca te duci cu fetele cand te duci cu el sa te intalnesti sa va plimbati, va tineti de mana etc
2 stiu 2 persoane care s-au cunoscut la gimnaziu si acum sunt casatoritehappy
3 chiar daca n-o sa continuati, o sa-l uiti cu timpul