| anonim_4396 a întrebat:

Il iubesc foarte mult si simt ca si el ma iubeste, insa nu face nimic in privinta asta. Ma gandesc ca e ultimul an scolar impreuna, apoi, vom pleca fiecare pe drumuri diferite. Mi-e teama de despartire, si de faptul ca poate nu ne vom mai intalni niciodata.

Stiu ca vor veni alte perioade, alti baieti, insa in timpul asta simt ceva ce nu pot exprima in cuvinte. I-am spus ce simt pentru el, de foarte multe ori (pe messenger). Dar, ca de obicei, nu a zis nimic.

As vrea sa fim odata fata-n fata, sa vad cum reactioneaza (dar parintii mei nu m-ar lasa niciodata sa ies cu un baiat, cu toate ca am 14 ani si singurul loc in care ne intalnim este la scoala si niciodata nu putem fi singuri), macar o imbratisare mi-as dori de la el. Simt nevoia sa-mi ofere macar putin din iubirea pe care eu i-o port.

Spuneti-ma, va rog, ce sa fac? Sunt distrusa, cand vad cat de visator se uita la mine cateodata ma face sa ma gandesc: oare de ce nu face nimic?

Nu e genul de baiat timid, nici ipocrit, increzut. In fiecare seara, inainte de culcare ma gandesc la el, si astept sa il strang in brate. Stiu ca asta nu e suficient si din aceasta cauza va cer ajutorul.

Un mic sfat, o sa imi fie de mare folos!

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai grija sa nu te minti singura. Daca esti sigura ca el chiar te place, atunci incearca sa fi putin mai directa. Desi se spune ca nu e bine ca fata sa faca primul pas, parerea mea este sa nu mai astepti.Asteptarea va provoaca suferinta si tie si mai mult ca sigur si lui. Incearca sa faci in asa fel incat sa vorbesti cu el fata in fata si singuri. Intreba-l intr-o zi daca iese afara dupa scoala sau daca ar vrea sa te insoteasca pana mai aproape de casa (inventezi tu ceva pe moment). Daca nu vei face asta acum vei egreta mai tarziu, in plus: Incercarea moarte n-are. happy Spune-i inca o data ce simti pentru el si roaga-l sa iti dea un raspuns, pozitiv sau negativ pentru ca tu nu mai poti astepta. Trebuie sa iei in calcul si refuzul. Bafta!kiss

2 răspunsuri:
| Ikutza a răspuns:

Eu tot sunt in asa situatie.Eu il plac, el ma place si este clasa 9.Insa eu nu fac nimic, daca te place cu adevarat intr-o zi se va apropia de tina si iti va spune tot ce simte.Insa trebuie sa ai putina rabdare.

| budu_1759 a răspuns:

Hei despartire totala nu e...
adica o sa mai auziti unu de altu doar nu se muta in Peru
si daca nu te imbratiseaza el ia-l tu in brate cand va intalniti la scoala, cand ia o nota buna,
si daca vrei sa stati fata in fata ce e asa greu?
doar il chemi intr-o pauza intr-un loc ferit ii spui ce simti ce ai dori de la el si poate si un sarutsmug ce zici?