| anonim_4396 a întrebat:

Imaginati-va urmatoarea situatie!
Esti indragostita nebuneste de un baiat, el e a 12-a si tu a 10-a, totul la el ti se pare perfect(e inteligent, frumos, dragut, are unghii perfecte, un zambet de te omoara etc), de fiecare data cand il vezi o iei razna si el nici macar nu stie ca existi. Ok. Are un frate de varsta ta si brusc incepi sa te intelegi bine cu fratele sau, sperand ca o sa poti ajunge la el. Si te intelegi din ce in ce tot mai bine(chair daca pentru tine totul e doar teatru, sau cel putin la inceput) pana baiatul asta iti spune ca s-a indragostit de tine, si daca stai sa te gandesti mai bine iti dai seama ca si tu te-ai cam indragostit de el dar si cand il vezi pe frate`su incepe sa-ti bata inima tare, chiar daca nu mai asa de tare ca la inceput. I-ai spune ca te-ai imprietenit cu el doar pentru ca ai sperat ca asa o sa te bage frate`su in seama dar ti-ai dat seama ce om minunat este el, de fapt? simplul motiv pentru care vrei sa-i spuni chestia asta e ca simti ca ai un bolovan gigantic pe tine de fiecare data cand il vezi si nici nu poti sa te uiti in ochii lui. Stiu ca am facut o greseala si ca nu-i frumos sa te joci cu sentimentele oamenilor. Imi pare asa de rau. Chair daca el nu stie, eu ma simt oribil! nu stiu cum sa ies din asta. N-am fost niciodata buna pe postul de iubita, baietii vedeau in mine doar cea mai buna prietena, sora, amica, colega, partenera, dar cand vine vorba de inima ma blochez...

Ajutor! Multumesc!

8 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Sa nu cunmva sa faci asa ceva, sa ii zici ca totul a fost un teatru, ca l-ai folosit.Si din cate inteleg eu acum, tu esti indragostita cam de amandoi, asa ceva nu se cam poate, unul trebuie sa fie mai mare in inima ta.La tipul asta cu care ai jucat teatru, daca nu vrei sa fi cu el, ii zici ca pur si simplu esti indragostita de altcineva(poti sa ii zici si de cine daca vrei, asa fratele sau va sti de data asta ca existi). Dar daca iti place de tipul asta, atunci ii zici ca si tu te-ai indragostit de el, si nu conteaza ca nu sti cum sa fi in stadiu de iubita, asta nimeni nu invata, totul vine de la sine. Ai sa vezi ca o sa te descurci. Bafta.

| AnaBejenaru a răspuns:

Si eu la fel, da.cred ca trebuie sa-i spui,ce se intampla dupa, nu mai conteza. daca te intelege e baiat destept, daca nu.atunci nu te meritahappy. sincer, cred ca ar trebui sa-i spui sai vezi reactia.

| Hirako a răspuns:

Pai "frate-so mai mare" nici nu stie ca existi, deci nu are rost sa incerci cu el.Cel mai bine ar fi cu juniorul big grin

| BAIATUL a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun dar daca frate-so et place o sa vina el la tine si in plus eu in locul tau daca as fi fata nu as putea sa stau si cu un baiat si cu frate-so dupa aia m-as simti prost.Eu zic din punct de vedere al baietilor ca trebuie sa fii o fata cu picioarele pe pamant si sa nu ai fite in cap, daca un baiat iti cere prietenia nu accepta din prima orice ar fi oricat de mult l-ai adora pentru ca o sa te creada o (bagaboanta)(vagaboanta)(c.u.r.v.a)care vrea sa aiba cat mai multi iubiti.Nu prea cred ca te-am ajutat pentru ca sunt baiat si nu prea stiu ce sa iti spun dar poate intelegi la ce ma refer prin ceea ce am scris mai sus. daca tu crezi ca meti funda da-mi-o.

| Gickanho a răspuns:

Pai, raspund in calitate de baiat
baietii vad la tine doar o prietena, colega etc pentru ca te considera nu stiu cum sa ma exprim mai exact "pura, nevinovata" si iti zic si de ce cred eu asta despre tine, pentru ca numele tau d cont e "rebecutzzza" si ai scris un adevarat roman sensibil
invata sa fi mai fatal women, sa te joci un pic cu sentimentele celorlaltzi
de exemplu eu cand am intrat intr-o gasca noua de amici 2 fete din gasca aia s'au indragostit de mine, se vedea pe ele mereu, si eu am ales-o p a 4 a laughing
nu vrei sa aflii in ce clasa am facut asta laughing
eu iti zic asA, nu il jicni pe fratele cel mik si renunta la cel mare, daca ai umblat cu fratele sau mai mic, el nu va lua vreodata "resturile" aruncate de fratele sau
funda
pentru alte sfaturi p teme sentimentale add: ice_man_nr22, mi se zice Dr. Love laughing

| Gickanho a răspuns:

Pai, raspund in calitate de baiat
baietii vad la tine doar o prietena, colega etc pentru ca te considera nu stiu cum sa ma exprim mai exact "pura, nevinovata" si iti zic si de ce cred eu asta despre tine, pentru ca numele tau d cont e "rebecutzzza" si ai scris un adevarat roman sensibil
invata sa fi mai fatal women, sa te joci un pic cu sentimentele celorlaltzi
de exemplu eu cand am intrat intr-o gasca noua de amici 2 fete din gasca aia s'au indragostit de mine, se vedea pe ele mereu, si eu am ales-o p a 4 a laughing
nu vrei sa aflii in ce clasa am facut asta laughing
eu iti zic asA, nu il jicni pe fratele cel mik si renunta la cel mare, daca ai umblat cu fratele sau mai mic, el nu va lua vreodata "resturile" aruncate de fratele sau
funda
pentru alte sfaturi p teme sentimentale add: ice_man_nr22, mi se zice Dr. Love laughing)

| Laurixu a răspuns:

Spune-i ceea ce simti si poate va intelege, dar cel mai bine ca sa fi linistita intrebare pe baiatul perfect daca ii place d tine.:* Baftaaa!

| Deiysucza a răspuns:

Ceva in genu mi s-a intamplat si mie dar iubitumeu are un frate geaman tongue si eu tot pe el il iubesclaughing