| anonim_4396 a întrebat:

Imaginează-ti:toate zilele:una mai proasta ca alta.e dimineata, 6.freci menta, falsezi un zâmbet, te duci la scoala.vechii prieteni nu te baga in seama.te ascunzi sub banca la ora, insa nu lipseste vorbitul. faci pe fericitul, râzi, glumesti, se vede ca te simti bine, doar se vede.te duci acasa, singur.te pui in pijamale, iti asculti melodia trista, te duci si e plimbi 5 minute, te întorci, iti aminteşti cat a trebuit sa platesti pt.doar câteva momente de fericire, care le-ai avut. juri si azi ca nu vrei sa mai fi fericita doar câteva momente, ci mereu.a 2a zi te faci fericita, la fel, si daca vrei sa zici cuiva ce simti, nu poti, pur si simplu, e dincolo de cuvinte, e peste puterea exprimării.ai o zi rea, si azi si maine, si poimaine, si dinăuntrul tau, traiesti in trecut. vrei ajutor, dar toti au treaba, nu iti mai pasa de nimic, da totusi parca eu\o iubeste asa de mult pe fata\baaiatul acela de pe hol, care e sa de dragut\a, deci iti pasa sau nu? tie ciuda de ce a facut societatea din unii oameni si de răutatea asta de pe pământ.da, ai o zi rea, si mii de gânduri iti trec prin minte, stii ca mâine e la fel, cum procedezi?
Multumesc.
P.S:nu am zis ca e situatia mea.nu am zis nici ca nu e.scuzati greşelile, sunt pe telefon

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te trezesti dimineata la 6, te duci la serviciu unde muncesti 12 ore, te intorci rupt de oboseala, trebuie sa mai ai grija si de casa, te uiti peste toate facturile care le ai de platit, ratele la banci, cheltuielile lunare, nu ai 3 luni de vacanta vara, mai ai si o familie de intretinut...

stail calm se poate si mai rau decat ai descris tu.

| Exilee a răspuns (pentru suntserios):

Eu ma trezsc la ora 8, fericit, incantat, un sentiment plin dragoste in inima mea. Ma uit intai la cer si-I dau slava lui Dumnezeu ( din timpul pe care-I-L pot acorda) apoi ascult putina muzica si ies din bloc optimist si dornic de nerabdare sa-mi vad prietenii si sa-ncercam ceva nou, iesit din comun.

| suntserios a răspuns (pentru Exilee):

Nu toate lumea e lipsita de responsabilitati ca tine.

| Exilee a răspuns (pentru suntserios):

AM si eu propriile-mi responsabilitati tongue.

| LittleEvil666 a răspuns:

Off...In primul rand cel mai bine e sa inveti sa fii pe propriile forte, sa iti gasesti curaj in tine si sa reusesti sa gandesti dincolo de situatia de moment si sa te gandesti ca nu mereu va fi asa.
Daca gandesti pozitiv si lucrurile pozitive vor veni si in plus daca nu faci nimic sa scimbi situatia nimeni nu o va schimba in locul tau deoarece nimanui nu ai pasa de tine si in ziua de azi primesti ajutor doar daca au si interes in a obtine ceva(rare cazuri doar sa oferi ajutor pentru ca vrei sa ajuti) asa ca trebuie sa invatam sa fim stapani pe propria stiuatie si pe prorpia viata si fericire sa nu ne creem stari de spirit din cauza altor persoane.
Cel mai important in ziua de azi e sa fii cat mai increzator in tine sa stii sa iti alegi oamenii si sa muncesti mult pentru a ajunge acolo unde iti propui dar drumul asta trebuie analizat din toate punctele de vedere greutati, fericire, tragedii etc.
Deci ceea ce zici tu in povestioara ta e ceva de moment nu poate dura la nesfarsit nici o data nu va dura atat dar ca sa schimbi asta si sa se duca cat mai repede perioada asta trebuie si tu sa faci ceva pentru tine.

| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Crede-ma si eu sunt tot in aceeasi situatie incearca sa treci peste situatie si nu mai baga barfele in seama happy
Bafta!