| anonim_4396 a întrebat:

Imagineaza-ti urmatoarea situatie: mama ta moare asa dintr-o data din motive necunoscute. Cum reactionezi? Cum treci peste?

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Faci rau multor persoane prin intrebarea asta.Rascolesti amintirile neplacute din sufletul lor si le aduci tristetea in gand.NIMENI nu isi poate imagina asa ceva si, nimeni nu ar dori vreodata asa ceva.
Daca este doar o curiozitate personala, te rog, editeaza intrebarea.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Parintii mei au decedat nu de mult, a fost foarte greu, dar timpul vindeca toate ranile trecutului si datorita grijilor cotidiene uitarea se lasa peste sufletele noastre.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa imi imaginez nimic, mama mea a decedat si tatal meu la fel dupa numai 9 luni, a fost groaznic dar timpul a estompat durerea.Amintirea lor persista in inima mea dar viata merge inainte...

| JeSa a răspuns:

Buna!, pai m-as soca!, dupa care m-as resemna cu ideia ca,-cu totii suntem muritori...sau ca acum,- ori ca mai incolo cu totii vom ajunge in Terra!, Pa!

| Irina a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva, doar simplul gand ma rascoleste daramite sa se mai si intamplesad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu vorbim si de tata, frate? E mai prejos?
Insist! Va rog! Sa raspunda numai persoanele care au trecut prin asa ceva! Si numai daca vor ele! TPU devine periculos! Mai ales cand se incepe cu "imagineaza-ti"!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna mai este foarte greu, dar nu cred ca cineva poate muri din motive necunoscute, ma gandesc ca nu ti-a rasp nimeni la intrebare pentru ca este dificil sa-ti imaginezi asa ceva, dar eu nu am mama, a murit cand aveam 3 ani, deci pot vb putin mai usor, asa cum spuneam nu se poate sa nu existe motive, nimeni nu moare din senin, dar de trecut este intr-adevar greu pentru ca este mama ta totusi, nu stiu daca poti trece asa repede peste asa ceva, dar trebuie sa ai incredere ca Dumnezeu te iubeste si ca va avea grija de u nu te va lasa sa cazi, nu este imposibil, daca ai puterea asta o sa reusesty, gandeste-te ca este undeva sus si este mai bine acolo, este voia lui Dumnezeu si nu avem cum sa dam timpul inapoi, ai grija mare de u si daca vrei sa mai vb lasa-mi un id cu messul si mai vb te pup ai grija de u