| xToToShelx a întrebat:

Imi cer scuze ca postez aici dar chiar am nevoie de ajutor. Deci eu mi-am facut JailBrake la iPhone si acum as dori sa revin la setarile originale (este cea mai mare prostie sa va faceti JailBrake la telefon). Oricum ideea e ca mai nou am si probleme cu SIM'ul. Adica, stau ce stau si dintr'o data imi zice ca SIM'ul nu mai exista. Si pentru faza asta as vrea sa stiu daca garantia mai e valabila. Aici sunt mai multe chestii si nu stiu daca faza cu JailBrake o fi in ea.(am sa vi le scriu pe toate si daca se poate sa ma ajutati va rog) Conditii de acordare a garantiei - interventii neautorizate asupra programului (software) furnizate impreuna cu aparatul. - schimbarea starii originale a telefonului, inclusiv decodarea neautorizata(aici nu sunt sigur ca am treaba)
Nu fac obiectul garantiei urmatoarele situatii: - defectele de orice fel aparute ca urmare a instalarii sau folosirii unor programe (software) care nu au fost livrate de producator. A da. Cand deschid iTunes acolo imi apare un buton "Restore" si zice ca revine la setarile de baza, si un prieten mi-a zis sa nu-l apas ca nu mai stiu ce se intampla. As dori sa raspunda cei care stiu cat de cat ceva.

Răspuns Câştigător
| maddogg009 a răspuns:

Daca nu ai la modem firmware 06.15.00 poti sa dai restore din iTunes e ok... happy

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Jailbreak = garantia devine nula. e interventie asupra software. jailbreak e prea smecher, dar daca nu stii sa il faci e aiurea. eu am facut JB la peste 5 iphone si niciunul din posesori nu mi s-a plans. invata si tu ca as dori se scrie cu un singur i. daca ii dai restore mai nou iti da si update la ultima versiune...si daca nu ai simul original al telefonului (pe care retea a fost initial) o sa ai un ipod foarte trendy. eu nu pot da restore and update ca nu am simul de la at&t, reteaua lui originala (tel luat din america si primit de la un tov). poti incerca sa ii dai restore pe versiunea curenta...dai in itunes shift + click pe restore, dar trebuie sa ai versiunea ta de soft pe pc.

| angeloo12 a răspuns (pentru JohnnyBi):

@ johnny bi ma poti ajuta si pe mine i-am facu si eu jailbreak cu Os 5.1.1 si nu imi mai citeste cartela daca ma poti ajuta cu un gevey sau decodare ceva uite id meu aici : johnny. dibb

| JohnnyBi a răspuns (pentru angeloo12):

Nu am mai folosit Apple de la data postului anterior...nu mai stiu sa ma "joc" cu ele. documenteaza-te pe idevices.ro (adminul e super la explicatii si tutoriale)

| sima1335 a răspuns:

Daca vrei iti dau eu placa de baza la el si scapi de toate :http://i.imgur.com/AvmbqR4.jpg. :))