| biancaioana a întrebat:

Imi dati si m ie va rog intrebari si raspunsuri capcana? dau fundita la cei care miaau dat cat mai multe:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare:Cum scoti lingura dintr-o fantana?
Raspuns: Uda!

Intrebare: Pe ce parte a trenului a coborat Stefan cel Mare?
Raspuns: Atunci nu erau trenuri.

Intrebare: Stefan Cel Mare trebuia sa treaca muntii dar erau multi lei, cum a trecut el de lei?
Raspuns: I-a strans.

Intrebare: Care e diferenta dintre Pitesti si Bucuresti?
Raspuns: In Bucuresti poti sa te pitesti, dar in Pitesti nu poti sa te Bucuresti.

Intrebare: Care e mai mare: Un sfert dintr-o jumate sau o jumate dintr-un sfert?
Raspuns: Sunt egale.

Intrebare: Cati pitici are cenusareasa?
Raspuns: Cenusareasa n-are pitici!

Intrebare: Cum scufunzi un submarin?
Raspuns: Il agi in apa!

Intrebare: Din colt vine un tranvai, opreste la Botosani si urca 3 oameni si coboara 4 oameni, apoi opreste la Otopeni si urac in el 9 oameni si coboara 5 oameni, apoi opreste la Focsani si urac in el 7 oameni si coboara din el 2 oameni. Cate statii a mers tramvaiul?
Raspuns: 4 statii.

Sau mai e o chestie: Ii arati unui om trei obiecte albe si il intrebi: Ce culoare are asta. Ex:
Ii arti masa si il intrebi: Ce culoare are asta?
El zice: Alb.
II arati un dulap alb si il intrebi: Ce culoare are asta?
El zice: Alb.
Apoi ii arati un calorifer alb si il intrebi: Ce culoare are asta?
El zice: Alb.
Tu il intrebi: Ce bea vaca?
El o sa-ti raspunda repede: Lapte!
Dar vaca bea apa! Sper sa-ti reuseasca.

Sau mai e o chestie.
Tu ii zici cuiva: Vrei sa-ti arat ca te imbat?
El zice: Da.
Tu zici: Zi wiski.
El: Wiski.
Tu: Zi bere.
El: Bere.
Tu: Zi vin alb.
El: Vin alb.
Tu: Zi vin rosu.
El: vin rosu.
Tu: Zi tuica.
El: tuica.
Tu ii zici : pune mana la ceafa ( dar tu pui mana la frunte)
El va pune mana pe frunte daca nu se prinde.

Si mai e o chestie,
Tu ii zici unei persoane: Ai minte de retinut?
El zice: Da.
Tu: Cat face 1+1?
El: 2.
Tu: 2+2?
El: 4.
Tu: 4+4?
El: 8.
Tu: 8+8?
El: 16.
Tu: 16+16?
El: 32.
Tu: Ce te-am intrebat prima oara?
El: 1+1.
Tu: Ba nu! Te-am intrebat daca ai minte de retinut!

Sa sti ca intrebarile si astea le-am auzit si eu, iti zic singer ca nu sunt de pe net. fundita te rog frumos? Sper ca iti plac.