| micutza98 a întrebat:

Imi dati si mie statusuri? Vreau citate din carti. Cuvinte profunde spuse de mari autori etc stie cineva?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

"Viaţa-i ca părul din fund. Scurtă şi plină de rahat".

"Punctul e o linie redusă la minimum".

| devilmaycry4 a răspuns:

Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia umana, si nu sunt sigur in legatura cu Universul. (Albert Einstein)

Viata este ca mersul pe bicicleta, pentru a-ti pastra echilibrul trebuie sa continui sa mergi inainte. (Albert Einstein)

Le sunt recunoscator tuturor celor care m-au refuzat in viata. Datorita lor am reusit pe cont propriu. (Albert Einstein)

Am socotit totdeauna virtutea si stiinta drept daruri mai mari decat nobletea si bogatia. (William Shakespeare)

O femeie poate sa tina un singur secret: varsta ei. (Voltaire)

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. (Nichita Stanescu)

Mai multe gasesti aici: http://www.sugubat.ro/citate/citate-celebre

| adydeux a răspuns:

Vrei citate din carti? Atunci deschide-le.

| micutza98 explică (pentru adydeux):

Le deschid foarte des. Daca nu ai de gand sa raspunzi cu ceva util atunci nu mai raspunde.