| Marioandrei98 a întrebat:

Îmi dau cu ulei de Racine și ma dau din când în când cu bigul dar tot nu îmi creste barba.
Cu ce as putea sa ma dau casa îmi crească mai repede barba?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, barba creste hormonal/endocrin, nu precum parul sau unghiile.
Poti sa-ti tii barba in ulei de ricin de dimineata pana seara, ca nu va creste nici mai deasa, si nici mai repede.
Sistemul endocrin/hormonal al corpului tau are un anume ritm in care se dezvolta, ritm total normal pentru varsta ta.
Ai rabdare, de ce te grabesti sa devii adult peste vreme?
Ce-ti poate influenta cresterea si dezvoltarea la varsta asta, este hrana sanatoasa si exercitiul fizic!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Poate vrei sa spui ulei de ricin. Racine a fost un dramaturg francez. Nu vad de ce vrei sa-ti creasca barba mai repede. Va deveni o povara la maturitate cand va trebui sa o ingrijesti ca sa arate bine.