| AnemonaP a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa devin tehnician dentar,sunt la profilul filologie,nu am deloc treaba cu chimia,biologia,recunosc. Dar sunt foarte talentata artistic,m-as descurca foarte bine,imi place super mult sa lucrez la detalii si am o rabdare fantastica. Credeti ca as putea ajunge ce imi doresc? Nu stiu ce as putea urma dupa liceu, ceva sa nu implice sa dau examene la materiile de mai sus. Sfaturi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Cunosc o tipa care e in anul trei la TD si a fost la filologie in liceu si chiar imi spunea ca nu i se pare greu. Daar se da examen de admitere.Biologie obligatoriu, iar la unele facultati si chimie sau fizica. Daca spui ca-ti place, faci un mic efort si inveti.O sa te ciocnesti de biologie si chimie si in timpul facultatii deci nu scapi.
Eu acum sunt in primul an la td si am vreo 2 colegi care au terminat ase-ul iar altul un liceu de arte.Crezi ca ei au avut vreo legatura cu biologia si chimia? Pff. Unii s-au pregatit 4 luni, altii un an intreg.Depinde de motivatia ta.