| singursitrist a întrebat:

Imi doresc sa mor de cind m-a parasit prietena nu mai pot dormi, minca nu mai pot imi vine sa mi iau viata

8 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Tocmai eram cu iubitul meu si el te sfatuieste sa faci un pas spre impacare. Daca o iubesti fa tot posibilul sa va impacati,mai ales daca v-ati certat dintr-un motiv mai putin intemeiat.

eu te sfatuiesc in schimb,sa faci tot posibilul sa o uiti
sfatul asta e valabil daca ea a luat aceasta decizie dintr-un motiv intemeiat.
daca v-ati certat dintr-o prostie sau mai rau,nu sti de ce a luat decizia asta,lamuriti lucrurile,vorbiti etc.
daca va iubiti totul se va rezolva

daca tot nu merge si chiar relatia voastra a luat sfarsit aici
nu o lua asa,cu "vreau sa mor",pentru ca undeva in lumea asta e jumatatea ta
si jumatatea ta,nu a fost ea,va fi altcineva
ca sa poti sa o uiti iesi cu prietenii,uitate la filme,i-ati un job,citeste, joacate fotbal, raspunde pe TPU.

succes happy

| Alina0491 a răspuns:

Nu te mai gandii la ea sad Iesi afara, cu prietenii tai, distreaza`t, uita de ea:-| Stiu ca nu e deloc usor dar cumva trebuie sa reusesti. Daca crezi ca merita, incearca orice ca sa te impaci cu ea. Incearca ca sa nu regreti mai tarziu. Oricum fa orice alte lucruri dar nu te agandii la ea sad

| buterfly a răspuns:

Pai nu trebuie sa reactionezi chiar asa...straight face
Gandeste-te ca nu e chiar un capat de lume, mai sunt fete (si da probabil o sa spui dar eu pe ea o iubesc)
Incearca sa iti ocupi timpul cu cat mai multe activitati placute cum ar fi sa asculti muzica, sa iesi cu prietenii nu stiu, is atatea chestii pe care le poti face...cat mai multe activitati spontanewinking
Evita locurile in care mergeai cu ea si asa nu o sa iti mai aduci aminte tot timpul.
Gandeste-te ca poate mai sunt atatea fete care si-ar dori sa fie cu uh, si nu doar asta familia, prietenii cred ca toti iti sunt alaturi si cred ca de fiecare data te-au ajutat in situatii extreme chiar si cu un simplu sfat!

Succes!

| MusicMakesmeSmile a răspuns:

Crede-ma iti zic din propria experienta mi s-a intamplat la fel si stiu ca este megaaa greu sa o uiti iti va luaaa foaarte mutl daca nu te straduiesti dar gandeste-te ca nu e singura fata de pe planeta si cand vrei sa-ti iei viata gandeste-te la oameeni pe care ii iubesti, si gandeste-te ca in viitor vei face ceva minunat nu stiu...gandestete la viitorul tau crede-ma eu daca nu faceam asta pana acum nu mai eram in viata de muult timp

| Bluemind112 a răspuns:

Ok probabil esti apropiat de varsta mea (15 ani)... ce sa iti spun, sa te sinucizi nu tear ajuta ci doar ai sari peste situatie big grin mai bine incearca ca mine, mai freaka menta pe hi5 mai uitate la colege mai uitate la o fata big grin si o sa vezi ca sunt si altele care ar ajunge la nivelul ei big grin sa te sinucizi nu e o optiune big grin e frica

| Izabelaisa a răspuns:

Te cred si eu in momentu-l asta sunt foarte trista!
Sincer nu merita sa mai pui suflet pentru nimeni!
TOata lumea azi au prins tupeu se joaca cu sentimentele numai stiu ce inseamna '' a iubi'' asa cred eu!
Hai lasa nu se sfarseste lumeasad
Doar ca persoanele acelea nu te pretuiesc la momentul potrivit si cand numai esti in viata lor atunci te vor cauta o sa vezi se va intoarce roata tu vei rade ia va plange sucess sigh ai grija de tine crying :*

| newname a răspuns:

Daca esti prost si nu ghindesti cu capul eati viata dar mai bine deschide ochii si vezi realitatea si eu am fost un bou ca si tine pina ce prietenii miau virit in cap si ma simt acum fericit asa ca las-o balta si vezi de viata ta

| singursitrist explică:

Problema e ca eu nu am pe nimeni aici sunt singur, fara prieteni fara familie sunt singur