| Notmyaccount a întrebat:

Imi e atat de dor de el, incat lipsa lui ma doare fizic. Toata situati asta persista inca din iunie-iulie si cred ca normal era sa trec peste. Intrebarile mele ar fi ce sa fac sa nu mai fiu atat de "posedata" de dorul asta nebun? Credeti ca voi mai putea iubi vreodata pe altcineva la fel de mult?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar poti sa iubesti pe cineva mai putin si mai mult? Eu stiam ca exista doar un singur fel de iubire.

Da, normal ca o sa intalnesti pe altcineva. Cand te uiti pe fereastra si vezi lumea, cum isi traieste viata, fiecare alergand in directii diferite, astfel incat nici nu sunt constienti de existenta noastra sau a ta sau de problemele tale, nu te cuprinde speranta? Ca exista un numar infinit de cazuri si de momente in fiecare clipa, peste tot in lume si ca oricand un astfel de moment poate sa iti intre in viata ta?

Ai suferit, treci mai departe, lumea iti da tot ce vrei sa iti dea, trebuie numai sa nu o respingi.

| Notmyaccount explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc pentru raspuns!

| Furnicuta000 a răspuns:

Stiu ca acum nu iti imaginezi viata fara el (multi am trecut prin asta) dar o sa vezi ca timpul le rezolva pe toate. Incearca sa iesi mai mult si poate o sa te indragostesti de altcineva, cineva mai bun.

| ancaval a răspuns:

Bineînțeles. Sunt atâția băieți pe lumea asta, chiar foarte de treabă.
Ocupă-te de diferite activități, să-ți treacă timpul mai repede.

| jorjache a răspuns:

Am trecut prin asta si inca nu sunt vindecat! Nici eu nu stiu daca voi mai putea iubi, pentru ca am fost profund ranit, de cea mai apropiata persoană. Dar, cand iubesti enorm pe cineva si esti dezamăgit, trebuie sa-ti gasesti putere sa uiti si sa mergi mai departe. Timpul va vindeca rănile