| R0b3r7o a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu cum sa ii zic! cum ziceti sa ii zic? ea mai umbla cu inca 2 prietene de ale ei! cum sa ii zic ca o plac?

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Buna.Mai intai d toate trebuie sa ii dai impresia ca o placi, sa isi faca ea singura o idee, insa fara sa o faci sa se simta jenata, ori iritata de prezenta ta. Daca ai curaj vorbeste cu ea fata in fata, cheam-o amical la un suc(singura) si poti sa ii spui atunci(ceva gen:suntem prieteni, dar de la un timp eu simt si altceva pentru tine...), poti sa ii spui chestii cum ca ii sta bina parul, ca iti place bluza ei, ca e draguta, nu e nimic rusinos, este chiar dulce gestul si ea o sa aprecieze asta. Daca nu ai curaj sa ii zici direct, trimite-i biletele cu "admiratorul secret", nu stiu cum e tipa aceea, dar fetelor le place asta, chiar daca nu toate o aratabig grin, insa in bilet nu ii spune direct:imi placi!, mai intai complimenteaz-o putin, gen ii pui in eanta sau nu stiu unde cand nu se uita un biletel in care sa scrii:imi place cum te-ai imbracat azi! etc.Nu stiu ce sa zic de ideea cu messu, m-a intrebat odata pe mine cineva daca vreau sa fiu cu el ca ma place si etc etc, dar nu te-as sfatui s faci asa, fata nu o sa isi dea seama daca e pe bune sau iti bati joc de ea. Spune-i cum ti-am zis, cheam-o la un suc, sau daca o prinzi singura, dar nu ii spune ca vrei sa se comb cu tine, suna ciudat si misogin, spune-i ca ai ineput sa o simpatizezi, intreab-o daca simte la fel pentru tine, afla ce gandeste ea si apoi intreab-o si asta. Poate nu este genul tau sa abordezi asa fetele, insa ele se bucura de atentia asta(stiu si eu ca doar sunt fata). Nu spun prostii si aberatii, chiar este de apreciat daca incepi cu mici complimente la adresa ei iar apoi ii spui ca o placi. Dar nu uita, alege-ti bine cuvintele cand ii spuihappy. Iti doresc multa bafta si daca mai ai nevoie de ceva, un mesaj pe privat si te ajut cu placere.:*

12 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Incearca pe mess.

| spaikizz a răspuns:

Simplu. Nu ii spune direct ca o placi. Incearca inainte sa ii fi prieten. Fetele sunt impresionate cand un baiat incearca sa ii fie amic. Nu sari pe ea, nu osufoca. Ajut-o sa-si ia lucrurile de pe jos, daca cineva o supara iai apararea, intreab-o ce mai face. Uneori fetele par inabordabile, dar de fapt ele asteapta sa vada ce baiat are tupeu. Salut-o in fiecare zi, intreab-o ce mai face (parca am mai scris), intreab-o daca s-a uitat la nu stiu ce film. Daca zice ca da dezoltati subiectul. In legatura cu cele doua prietene. Imprietenestete si cu ele. Pentru o fata conteaza foarte mult parerea prietenelor. Daca prietenele ei zic ca esti ok, si ea va crede asta. Vorbeste si cu ele... discuta si cu ele despre film, dar pe parerile ei conteaza cel mai mult si atunci cand vorbiti despe film introdu in discutie, pe neasteptate si fraza mie imi place sa te intreb ce filme iti plac, ca poate iesim weekend-ul asta la un film.Romantic,comedie,actiune...ce vrei tu. Asta sa ii spui. Si sa ii mai zici ca daca vor si prietenele ei sa vina e in regula. Daca accepta, in timpul filmului spune-i:,, Mi-a placut ca am iesit toti, ca un grup, dar poate data viitoare iesim doar noi doi. Incercam?" Fi sigur ca ii va placea. Si ii va placea foarte mult ca vorbesti de fata cu prietenele ei. Tine minte: cel mai important pentru fete e ca viitorul sau actualul lor iubit sa se integreze bine printre prietenele ei. Dar, ai grija sa nu creada ca-ti place si de ele. Fa asta si ai sa vezi ca nici n-o sa-ti dai seama cand va veni sarutul! Daca o iubesti, fa asta. Iti garantez ca o vei da pe spate. Apropo! Daca zice ca nu a vazut filmul spune-i sa iti zica despre ce film vrea sa vorbiti si daca nu il sti spune-i ca maine o astepti la discutie.
SUCCES! P. S. Poti sa-mi dai si mie o mica fundita?!

| Yoanna_4969 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea cand e singura. Spune'i ca o placiwinking Poate simte la fel pentru tine.Succes!

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Incearca sa stai de vorba cu ea asa in general, adica despre orice si nu ii nevoie sa le zici prietenelor sa plece, incerci sa o cunosti mai bine asa, si vezi daca te agreeaza, dupacare cand crezi ca e momentu potrivit cheam`o in particular si spune`i ca o placi, pur si simplu... daca reactioneaza mai ciudat nu te speria asa fac fetele, mai stai cu ea si discuta. o sa-i castigi incredereawinking BAFTA

| xeleur a răspuns:

Cati ani aveti?
Depinde mult

| HardcoreCountry a răspuns:

Hey!
Pai incearca sa o chemi mai departe de prietenele ei si sa-i spui ce simti pentru ea. Daca si ea te place, cred ca puteti fi iubiti dar daca nu te place incearca sa-i fi cel mai bun prieten si castiga-i increderea, poate asa se va indragosti de tine. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce o intrebi daca te place si ea zice da. u poti continua spunandu-i daca vrea sa fie cu tine daca vrea va puteti continua relatia dar daca nu nu are rost sa mai insisti pentru ca nu sti cand o poti vedea cu altul si sa stai sup degeaba pentru ca atunci iti vei da seama ca ai insistat degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii asa'fah ****i fata aia vino aici cate tai' meregrolling on the floor) (glumeam)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheam-o undeva singura numai cu tine si apoi cand va uitati unu in ochii celuilalt zi ca o placi si ca ai vrea sa fii cu ea dar mai intai incearca sai faci o parere buna despre tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate ma uitam la celelalte rasunsuri si eu sunt la fel mor pe langa ea dar e simplu sa spui din gurawinking ca astia nu mai vb dar si sa puna in fapta pl

| Adelina309 a răspuns:

Ea cati ani are?

| eu94 a răspuns:

Prima data fi prieten cu ea si iti sugerez sa nu te implici intre ea si prietenele ei vb cu ea si nu-i neaparat sa o chemi din grupul ei daca ai mai mult curaj sa mergi sa vb cu ea fi alaturi de ea eu cred ca asa as proceda succeswinking