| onisor a întrebat:

Imi place de un baiat dar mi-e rusine sa vorbesc cu el cu toate ca suntem iubiti! si mia sp de multe ori ca vrea sa ma sarute dar mi-e rusine sa-i spun ca nu stiu sa sarut! ajutati-ma va rog! am 12 ani

5 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Toata lumea stie sa sarute.Nu trebuie sa iei lectii pentru asta. Daca este iubitul tau, inseamna ca te place, si nu trebuie sa-ti fie rusine.

| TąNyą a răspuns:

Ba da şti, dar nu şti încă că tu şti să săruţi.

Lasă-te purtată de „val" şi fă ce face el e posibil să nu-şi dea seama că e primul' sărut.

Deci n-ai de ce să-ţi fie frică! N-o să te bată că nu „şti". E un început pentru toate.

Deci ai puţin curaj că nu muşcă şi fă ce face el.

FantaSZy.

| happy_7964 a răspuns:

Stiu cum e sa fii timida, dar din moment ce sunteti impreuna ar trebui sa va cunoasteti si sa va simititi bine impreuna asa ca nu are de ce sa iti fie rusine. Vorbiti despre muzica, filme, intamplari haioase etc.
Cat despre sarut. nu e mare filosofie. Nu prea ai ce "sa stii". Poti sa ii zici daca vrei ca e primul tau prieten si ca nu stii prea multe chestii de genul asta, ca nu ai experienta. La 12 ani nu vad nimic anormal in lipsa de experieta, din contra nu prea vad rostul relatiilor la varsta asta. Asa ca sigur va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic greu.lasal pe el sa te puna in actiune si pe urma te pui si u in actiune!

| Anaim a răspuns:

Daca sunteti iubiti asta nu va fi greu! Spune-i ca nu sti sa saruti, si ca vrei sa te invete el! Sper ca ti-am fost de ajutor!