| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat dar nu stiu cum sa fac. adica i-am spus unei prietene si ea a facut rost de id-ul lui.am zis sa astept, sa ma bage el in seama pe mess dar nu a facut-o. acum cateva zile am zis ca atunci cand il mai vad pe mess, il bag in seama, dar el nu a mai intrat pe mess, iar la scoala l-am surprins de cateva ori uitandu-se la mine, iar eu mereu ii zambesc. atunci cand ii zambesc, imi raspunde cu un zambet si incepe sa mearga mai incet parca, dar... cand sunt cu mult mai multe colege, eu ma uit la el, dar el nu se uita doar la mine ci si la celelalte...
El stie ca o fata de la mine din clasa il place[adica eu], dar nu stie cine este. Ma ajutati? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Ciocolataaaaaaaa a răspuns:

Asa eram si eu, comporta-te normal.El pana la urma cand o sa creada ca si tu il placi o sa recunoasca.(asa cred) Dar daca face asta sa nu cazi in bratele lui ca baietii sunt nesimtiti si te va face sa suferi.

3 răspunsuri:
| Khanikua a răspuns:

Tinel asa n suspans pana afla sg dupa ke afla date pe langa el sau date ak. si ii zici dupa un timp ca iti place de el poate o sa iti zica daca vrei sa fi cu el dupa un timp. depinde si daca esti rusinoasa.sau vb cu el pe mess daca tie rusine sa vb ke el fata in fata.

| Buffy08 a răspuns:

Seama pe*

| DanuTzCarbon a răspuns:

In primul rand trebuie sa petreci mult timp cu el adica sa te bagi in discutie cu el sa vedeti daca aveti lucruri in comun, jocuri sau ceva si zici ca nu te pricepi la lucrul cu tare (trebuie sa fie in comun) si il rogi sa te ajute. Mai exact te dai la el. La final sa faci ceva accidentral prin fata lui vezi daca te ajuta sau te apara daca te ameninta cineva ca sa vezi daca e gentelman si pe urma (daca tea aparat sau te-a ajutat in accident) cauta de undeva sa afli daca el coboara pana undeva daca merge undeva la plimbare sau ceva si te intalnesti cu el (intamplator). Pornesti un dialog unde mergi etc. si mergi si tu in directia aia sau in locul in care merge el si pur si simplu ii zici ca ti-ai facut curaj sa ii vb si ii zici: "Uite mi-e imi place de tine, tie iti place de mine si daca da ai vrea sa fii prieetenul meu, iubit?" sau improvizezi ceva acolo si gatawinking