| perlumbia a întrebat:

Imi place de un baiat dar nu stiu cum sa-i spun suntem in aceiasi clasa ne intelegem foarte bine fiindca suntem cei mai buni prieteni el ma ajuta de cate ori am nevoie si ma apara uneori cu riscul de a intra in necaz.
el:un baiat amuzant
destept(lenes)
frumusel
energic
paseonat de sport
intelegator
e.t.c
eu:o fata obisnuita
de nota 9/10
ssportiva
nebuna dupa animale(ceva de genul Mama padurii)
frumusica
inteligentA
dar mai sunt si...
tupeista
trasnita
uneori tocilara
preocupata de cum arat
e.t.c.
cand iesim de la scoala mereu mergem impreuna spre casa,ne povestim secrete,nazbatii facute, dar mai ales eu obisnuesc sa ma descarc sufleteste si sa-i zic tot, e.t.c.
el e bun cu mine dar la scoala e mai mult pe holuri cu pretenii lui.ce insemnaasta?
CE SA FAC / IL PLAC CHIAR MULT DAR MIE PREA FRICA S-AI ZIC CE SIMT PT EL DEOARECE S-AR PUTEA SA CAD DE FRAERA DAR MAI ALES SA-I PIERD PRIETENIA.
p.s.mama nu e prea de acord cu el.
1.cum sa aflu daca ma place?
2.cum sa-i zic "I love you!"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă stă pe holuri cu prietenii lui e ceva normal, nu o să stea numai și numai cu tine, are nevoie și de băieți. Ia-o încet cu el și fă cumva să aduci subiectul cu plăcutul în discuție. propune-i să jucați adevăr și provocare, provoacă-l să-ți spună de cine îi place și apoi vezi. Nu e nevoie să-i zici i love you, spune-i te iubesc, asta doar dacă evoluează lucrurile. și cel mai important, fii tu însăți! Baftă. Fundă?:d

| perlumbia explică (pentru anonim_4396):

Bine dar nu stiu cum sa-i zic sau daca sa ma aventurez caci amandoi avem abia 12 si 13 ani.ce zici e prea devreme?

| anonim_4396 a răspuns (pentru perlumbia):

Mm, eu zic că e, adică nu cred că o să fie o relație cine știe ce serioasă la vârsta asta. și mie mi-au plăcut băieți când aveam 12 ani dar nu era ceva foarte serios..doar o plăcere trecătoare... e puțin cam devreme dar dacă tu consideri că ești matură și el la fel e ok.

3 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

La un moment dat tot trebuie sa-i spui asumandu-ti riscul de a te refuza.Decat mai tarziu si sa pui si mai mult suflet pentru el mai bine acum.Ii spui pur si simplu ``te plac...,, si ai scapat de o grija.