| andreea_2420 a întrebat:

Îmi place de un baiat din şcoală de obicei mă sună cu tot felul de pretexte, pe mess într-una ma caută, se uită la mine iar eu cînd mă întorc spre el îşi schimbă privirea nu ştiu dacă mă place sau e doar batjocură

2 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Eh. baiatul sigur e interesat de tine daar cred ca e cam timid. acele lucurui pe care le face le face intocmai ca sa te prinzi ca i-ai cam captat atentia. un baiat daca e sa faca batjocura din tine prin intermediul acestor gesturi o va face pentru o zi 2, fiindca s-ar plictisi. dar baiatul cauta orice pretexte ca sa-l incluzi in viata ta. eu zic sa ii spui sincer ce simti pentru el, oricum nu ai nimic de pierdut, si vei da dovada si de maturitate avand in vedere ca iti asumi raspunderea pentru ceea ce simti si cu asta sigur il vei determina si pe el sa iti marturiseasca ce simte.

| ReE a răspuns:

Depinde de felul in care se poarta si care e caracterul lui, daca e un mik smecheras inseamna ca doar se joaca si incearca sat iatraga atentia sati arate cat de taare e el.naspa am patit-o si eu asa ca nu te incurk cu golani din astia ca sunt ca tine o zi apoi te lasa balta doar te incearca