| teodushteodora a întrebat:

Imi place de un baiat si cred ca si lui ii place de mine. Cum pot sa fiu sigura? E din clasa de la mine.

3 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Pune'i dragostea la incercare. gen: gaseste o situatie in care el te poate "salva" sau sa-ti tina macar partea. daca nu merge, vorbeste cu el intre partu ochi si spune'i niste chestii sincere. de obicei baietii isi dau seama cine esti si ca te plac cand vorbesc cu tine si afla mai multe chestii. daca merge faza cu vorbitul, propune-i sa face'ti jocul acela "eu 3 intrebai, tu trei intrebari si raspundem sincer." intreaba'l daca te place sau ceva in genul. nu te arunca pe el din prima. asteapta sa vezi cum merg lucrurile. nu uita: ca el raspunda sincer, trebuie sa'i dovedesti ca poate avea incredere. raspunde'i sincer la intrebarile lui mai intai.winking bafta. funda?

| PokeEdy a răspuns:

Spui direct ce simti.Usor.

| MedeeaAndree a răspuns:

Intreaba'l uh sau pune un prieten de'al lui sa afle sau o prietene de'a ta