| Gabby6y6 a întrebat:

Imi place de un baiat si el aproape in fiecare zi imi scrii ba intrebaa daca avem ceva pe acasa sau daca il pot ajuta ca nu a inteles cum si eu tot timpul îi rs

Credeti ca ma foloseste ca sa il ajut sau chiar vrea sa vb cu mine ca ma place si special scrie, chiar daca poate sti ce avem?

7 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Cea anterioara a punctat bine, asta nu e de ajuns sa iti dai seama daca te place, trebuie sa vezi daca se arata interesat de tine, daca te intreaba lucruri despre tine, daca te cheama afara, daca te face sa razi, daca in realitate te pupa, te ia in brate, se joaca cu tine. Intelegi?

| iulya2299 a răspuns:

În primul rând ar trebui să ne spui mai multe detalii, de exemplu vorbiți des?, vă înțelegeți bine?, el cum se comportă când este lângă tine?, singurul subiect de discuție este legat de ce aveți de scris sau mai abordează și alte subiecte?
Când sunteți amândoi, singuri, cum se comportă, ce spune, ce face?
În general, când un băiat te place, simți acest lucru, vezi că este atent cu tine, că este mai drăguț, că îți oferă mai multă atenție decât altor fete, caută să stea cu tine, se simte bine în compania ta, îți vorbește mai mult despre el, este mai deschis...
Din ce ai scris tu, nu pot să îți ofer un răspuns cert, și cred că nimeni nu poate. Tu știi cel mai bine cum este el lângă tine.
Încearcă să privești totul obiectiv și dacă te vei detașa puțin îți vei da seama de sentimentele lui.

| Gabby6y6 explică (pentru iulya2299):

Da vb des si ne intelegem destul de bine sintem prieteni
Nu imi scrie doar sa ma intrebe doar despre ce avem pe acasa sua daca il pot ajuta ca nu a inteles, poate fi si astabun motiv ca sa imi scrie si sa vb cu mine?
Cn suntem singuri amindoi nu prea vb dar se imtimpla de multe ori sa avem vizual gen daca ne uita-ma amindoi in ochi celuilalti atunci eu ma uit cateva secunde si imi feresc privirea dar el tot se uita continuu

| iulya2299 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Din ce spui tu, eu tind să cred că cel puțin caută să vorbească cu tine. Nu vreau să îți dau speranțe false că te place, dar cred că merită să încerci o discuție mai serioasă cu el, o discuție despre voi ca prieteni, despre sentimentele voastre...

| Gabby6y6 explică (pentru iulya2299):

Mersi mult de sfat

| Gabby6y6 explică (pentru iulya2299):

Adevarul e ca stie ca il plac deoarece o fata i-a zis