| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu sigur daca si lui de mine. face cateodata niste gesturi din care ar reiesi ca da. dar e timid si cam inchis.amandoi avem 17 ani si ne cunoastem de mici. avem acelasi grup de prieteni...cu ceva timp in urma(2 anithinking) am vb cu el, dar tot eu luasem initiava.acum sunt destul de confuza straight face ne impacam bine, avem aceleasi preocupari, vb zilnic pe mess si iesim aproape in fiecare zi si cu ceilalti din cartier. as putea eu sa i propun sa iesim doar noi 2, dar daca spune nu?! ar fi penibila situatia.cum credeti ca ar trebui sa procedez? Multumesc

5 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

Daca era interesat de tine, ar fi putut sa-ti dea de inteles macar, asa mai pe ocolite, daca e timid. Poate ca ar fi bine sa o iei incet si sa incerci sa iesi de mai multe ori doar tu cu el, spunandu`i o mica minciunica de genu" x si y sunt plecati.Hai afara pana vin ei".vezi daca ar putea fi ceva intre noi si incearca, chiar daca te va refuza, veti ramane amici in continuare, iar tu vei fi multumita ca macar ai incercat.

| Amrita a răspuns:

Buna:*
Te-ai gandit vreodata sa fii indiferenta cu el? Sau sa-i dai de inteles ca nu esti o persoana tocmai disponibila? Poate si el e la fel de confuz, mai ales daca e o persoana inchisa.
Dupa parerea mea, el te place.happy.
Trebuie putina initiativa din partea amandurora.

pupici:*

| andreig a răspuns:

E mai complicata situatia pentru ca esti fata si daca te-ar refuza te-ai simti penibila...vezi daca are prietena, intreaba`l sau intreabai prietenii, dupa vezi ce fete il atrag, adica cum ii place sa se poarte o fata cum ii place sa se imbrace o fata ...invatati la acelasi liceu? daca da e super. fa`l sa te placa, da-te pe langa el dar nu fi insistenta si daca vezi pana la urma ca nu schiteaza nici un gest inseamna ca`i bulangiu laughing)) si trebuie sa-l uiti si sa te indragostesti de alt baiat (cauta`i defecte, multe )

| johncena a răspuns:

Mai intai incearca sa vezi ce zice ca doar nu e cine stie ce chestie apropriete mai mult de el sau inainte de a iesi cu toti vorbeste cu ceilalti sa va lase putin singuri.Mult succes.

| silvio a răspuns:

Pai incercarea moarte n-are! happy
daca nu incerci iti va parea rau mai tarziu ca n-ai incercat happy
si daca zice NU, iesi si tu smechereste din situatie, ceva de genul: Hai, mai, c-am glumit! Cine te credeai? laughing
oricum nu trebuie sa-i arati ca ai dat-o-n bara happy
succes, eu cred ca o sa iasa bine happy