| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu sigur daca si lui de mine. face cateodata niste gesturi din care ar reiesi ca da. dar e timid si cam inchis.amandoi avem 17 ani si ne cunoastem de mici. avem acelasi grup de prieteni...cu ceva timp in urma(2 thinking) am vb cu el, dar tot eu luasem initiava.acum sunt destul de confuza straight face ne impacam bine, avem aceleasi preocupari, vb zilnic pe mess si iesim aproape in fiecare zi si cu ceilalti din cartier. as putea eu sa i propun sa iesim doar noi 2, dar daca spune nu?! ar fi penibila situatia.cum credeti ca ar trebui sa procedez? Multumesc

3 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

De ce sa fie penibila situatia? i-al de mana si scote-l din casa. Si ai sa faci un bine lui si tie.

| adyth a răspuns:

Incercarea moarte n'are happy eu zic sa'i dai drumul. daca simti ca si el ar da unda verde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Parerea mea este ca da pe de o parte el poate fi si timid dar area lui problema este ca avand in vedere ca va cunoasteti de mici, si va intelegeti asa super, si aveti acelasi cerc de prieteni ii este teama ca daca incearca mai mult sa nu-i ii razi in nas, sa se strice si relatia de prietenie si mai ales apoi sa razi de el de fata cu ceilalti. (ex. sunteti cu totii, cateva zile dupa ce s-a dat un pic la tine, ii este teama sa nu auda ceva de genu, da ma si fiti atenti ce fel vine el la mine si ma intreaba daca vreau sa fiu cu el, ce copil atomic, chiar are impresia ca ma uit la el.) iti dai seama ca asta ar insemna sinucidere sociala pentru el, deci e clar ca dac chiar vrei ceva de la el trebuie sa ii propui sa iesiti odata numai voi doi, si sa incercati sa vorbiti pe sleau, sa vedeti, sa incercati si poate chiar iese ceva de bine nup? dar fii atenta, nu te lasa influentata 100% de motivul ca poate e timid si mai ales daca incepeti o relatie pentru ca s-ar putea sa i se urce la cap sa faci mereu tu primul pas si sa devina "lenes", sa trebuiasca sa tragi numai tu de el. deci ai grija. ah si apropo, vezi cand vorbiti despre chestia asta, ai grija schiar sa isi doreasca asta nu doar sa zica da asa din plictiseala. Bafta tinene la curent. pupici