| hallo a întrebat:

Imi place de un baiat. suntem in aceiasi scoala dar el e mai mare decat mine. Nu ne cunoastem dar avem prieteni in comun (cel putin pe facebook laughing adica nu ma inteleg cine stie ce cu ei ceau cf si cam atat ( sunt vreo 3 colegi de la mine din cls care il stiu) si nu stiu cum as putea face cunostinta cu el fara sa rog pe cineva care il cunoaste deja sa ma prezinte pentru ca, cum am zis nu sunt best friend cu aia care il cunosc si ar fi foarte incomod sa ii rog pe ei sa ma prezinte. cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Te duci tu la el si il intrebi ce face, te prezinti si mai vorbiti.sau daca nu ai curaj sau nu stii ce sa vorbiti, ii ceri id`ul

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu. adica si eu fac asta la baieti, si mi`l dadeau. asta cand nu aveam curaj sa vorbesc cu el fata`n fata.

| Raya_9247 a răspuns:

Pai ai putea sa-i lasi cateva comentarii pe facebook cu privire la pozele lui si. vezi ce-ti raspunde ...si uite asa mai una mai alta ii ceri i. d-ul ii spui ca ai vrea sa mai vorbiti...(daca vrei pui link aici i-l cer eu pentru tine laughing))

| hallo explică:

Ok multumesc pentru raspunsuri (daca mai aveti si alte idei as fi recunoscatoatre) big grin @emanuela daca il intreb ce face da ma duc la el si ma prezint, ii cer idul dar daca ii cer idul asa din prima nu o sa se sperie?big grin mersi pentru raspuns oricum happy

| Birdy a răspuns:

Ori faci prima varianta a lui Emanuela
ori ii rogi pe prietenii taii sa faca cunostinta cu el, si apoi sa-ti faca si tie