| AnOnImUl321123 a întrebat:

Imi place o fata dar e cu o clasa mai mare decat mine, asta nu prea conteaza pentru ca vorbim in fiecare zi si mereu mergem cu acelasi autibuz iar intre timp povestim din nou, mereu sta cu mine in fata (in autobuz) desi colegele ei stau in spate si o cheama, ea spune ca nu. Nu ca ar conta chestiile alea, dar, cum fac sa aflu daca si ea ma place? Ea e cu jumate de cap mai inalta decat mine dar ne intelegem destul de bine happy Chiar conteaza daca e mai inalta ca mine sau nu? De fiecare data cand ma/o vad zambim unul la altul sau ne salutam, daca mai sunt colegi de-ai mei doar imi zambeste dar daca merg doar cu un coleg prin scoala sau asa imi zambeste si ma saluta..nu ca ar conta dar am vrut sa stiti big grin Sora mea spunea ca nu e bine ca acuma nu mai poate purta tocuri daca e cu mine ca s-ar vedea prea inalta fata de mine... Voi ce credeti? As avea vreo sansa la ea?
Va rog fara bullying!
FUNDA
Si cum sa ii cer nr de telefon? Cand mergem in statie, ea mai vine cu 2 colege iar eu vin cu un coleg (colegul meu nu are treaba cu fata pe care o plac, el vorbeste cu celelalte 2 fete cu care vine ea, deci nu prea are sanse sa "mi-o fure". Ce imi recomandati sa fac? Maine iesim de-odata de la scoala, cum sa o abordez? (fara romane siropoase sau mai stiu eu ce)
Multumesc happy Repet, nu luati la batjocura va rog happy
Funda

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu oricum nu sunt de acord cu tocurile pentru fete. Nu sunt bune pentru coloană deci ar fi un avantaj pentru ea. Eu zic oricum că înălțimea nu contează, ci doar dă bine. Dar unde există iubire nu contează lucrurile astea. Eu ți-aș recomanda mai întâi să o inviți undeva, să ieșiți prin oraș și atunci poți să îi ceri și număr și ce vrei tu.

| MskDesign a răspuns:

Bravo pustiule!
Imi place atitudinea ta! Nu uita sa fii tu insuti, chiar daca este mai mare ca tine.In primul rand sa nu uiti ca la femei(fete) le plac barbatii decisi si cu responsabilitate.Ar trebui sa te gandesti ca viata, pana la urma, este un joc de noroc si iti recomand, dupa ce ai tatonat bine situatia, sa-ti faci curaj si sa-i spui cu cuvintele tale ceea ce ne-ai dat noua de inteles aici.Sa nu-ti fie frica de un refuz, caci daca filtreaza cu tine, e doar in favoarea ta.

| AnOnImUl321123 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi tuturor! ^^ Daca as putea v-as da fiecaruia funda dar nu pot straight face Multumesc frumos! happy

| ChemicalThunder a răspuns:

Nu.ti fie frica, incearca sa o inviti undeva si vezi cum merg lucrurile happy daca te incurajeaza cu ceva, eu am 15 ani si imi place de un baiat de 13 laughing)) si el ma place si am mai iesit, nu e imposibil sa nu te placa doar pentru ca esti mai mic, dimpotriva. Si cu inaltimea, chiar nu e o problema big grin atata timp cat o faci sa se simta bine si in siguranta cand e cu tine totul va fi perfect :3 bafta multa sper sa reusesti ^-^